1

 Після минулорічної обіцянки верхнянській громаді відновити зведення садка з держбюджету були виділені понад один мільйон чотириста тисяч гривень для добудови дошкільного закладу.

Наразі в новому садку тривають внутрішні роботи: штукатурення приміщень, стяжки і закінчення водостічної системи даху. Фасад будівлі обіцяють завершити до нового року, пишуть Версії.

Голова Верховинської РДА Олег Лютий розповідає, що всього в районі є чотири такі незавершені об’єкти соціальної сфери, які завдяки фінансування з фонду регіонального розвитку можуть бути завершені вже наступного року.

«Верхньоясенівський садок – це один із об’єктів, який фінансується із фонду регіонального розвитку. В нас в районі є таких чотири об’єкти – це Верхньоясенівський садок, середня школа в селищі Верховина, Пробійнівський спортивний зал і дитячий садок в селі Зеленому. Які завдання ми ставимо перед собою?

Це в першу чергу реалізація і освоєння тих коштів, які направлені на цей об’єкт. Але, разом з тим, ми надаємо перевагу тим об’єктам, які можуть бути завершені у найкоротший час. Цього року було виділено на потреби ясенівського садка мільйон чотириста тисяч гривень. І ті роботи, які зараз ведуться до кінця року будуть виконані у тій сумі, яка виділена цього року. На наступний рік нам буде потрібно для завершення цього об’єкта орієнтовно три мільйони шістсот тисяч гривень», – каже чиновник.

Для Ясенова відсутність нормального дитсадка вже багато років є проблемою. Молоді батьки, які на відміну від багатьох одноліток, готові працювати та жити в сільській місцевості, а головне – пов’язують своє майбутнє із рідним краєм, не мають на кого залишити підростаючу малечу.

Кілька років тому силами батьківського комітету, сільради та школи у Верхньому Ясенові звели невеличкий садок на дві групи, який працює до цього часу. В ньому перебуває 49 діточок. Однак, його приміщення не відповідають санітарним нормам. Громада села роками зверталась до влади щодо необхідності зведення нового садка.

Утім, їх не завжди чули. Після стихії в 2008-му році був виготовлений проект на новий садок. Та поки пройшли певні бюрократичні процедури, спорудження було розпочате аж у 2012 році. Потім зведення було призупинене і зараз, завдяки виділеним коштам з фонду регіонального розвитку, – відновилося.

«Дуже допоміг в цьому народний депутат України Юрій Соловей. Він завжди відноситься з розумінням до проблем горян, – підкреслює сільський голова.  – Також допомогла і районна влада. Головне для молодої сім’ї,  щоб вони мали змогу відпочити чи працювати. У нас раніше була пристосована для цього одна кімната. Ми своїми коштами тоді ще за рахунок тих людей, які були зареєстровані в центрі зайнятості. Ми добудували там ігрову кімнату, і ще одну кімнату. І так ми відкрили дві групи. Батьки тепер мають можливість хоча б залишити дитину на деякий час».

Минулого року на зведення нового садка було виділено з державного бюджету два мільйони гривень. Цього року – понад мільйон чотириста тисяч гривень. Тож можна сподіватися на відкриття нового сучасного дошкільного закладу в наступному році. Сільський голова Верхнього Ясенова Дмитро Мартищук розповідає, що наразі в селі відчувається приріст населення, тому новий сучасний садок потрібно запускати якнайшвидше.

«Майбутній дитячий садочок розрахований на 40 дітей, але переважно буде більша кількість, бо в нас є позитивна демографічна динаміка. Новий дитячий садочок – це є найбільша наша необхідність. Тому, що кожна дитина повинна пройти дошкільну підготовку, тоді їй буде легше навчатися в школі, здобути освіту і це вже буде повноцінний громадянин України», – каже сільський голова.

Народний депутат України Юрій Соловей підкреслює, що головною умовою відродження краю є відбудова інфраструктури. Саме на цьому обранець концентрує свою діяльність на окрузі.

«Верхній Ясенів – це одне з найбільших сіл Верховинського району. Тут навчається в школі багато дітей, і є багато діток, які потребують навчання у дошкільному закладі. Поряд з цим, нормально пристосованих умов для навчання діток і для того, щоб діти мали можливість піти у дитсадок, не було, і станом на сьогоднішній момент, не має. Саме тому, майже два роки, я добиваюсь виділення коштів з державного фонду регіонального розвитку, саме на будівництво дитячого садочка у Верхньому Ясенові», – каже народний депутат Юрій Соловей.

На наступний рік, спільно з районною владою, нардеп ставить питання про те, щоб цей об’єкт був включений по району, як один із пріоритетних для фінансування з державного фонду регіонального розвитку.

«Село повинно жити, повинно існувати і повинно розвиватися, а основою для цього є звичайно нормальна дошкільна та освітня інфраструктура. Поряд з тим, однозначно потрібно ставити питання про відродження українських сіл. Тому, що потенціал у сільській місцевості є надзвичайно великим. Ми бачимо, як відбувається міграція сільського населення до міст, але вона відбувається в першу чергу, тому що елементарно нормальної інфраструктури немає. Немає нормальних доріг, немає, як з прикладом Верхнього Ясенова, нормального дитячого садочка. І ці питання потрібно вирішувати», – підкреслив Юрій Соловей.