Парламентар переконує, що ухвалення 7 грудня 2017 року Верховною Радою України рішення про прийняття за основу та в цілому як закону Проекту Закону «Про внесення змін до розділу Х “Перехідні положення” Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель» відбулося із грубими порушеннями законодавства. Зокрема, суб’єкти законодавчої ініціативи були позбавлені можливості внести у строки, передбачені Регламентом, альтернативні проекти з ключового для суспільства питання.

“Шановні колеги, я коли слухаю цей “плач Ярославни”, як парламентарі дбають про українських селян, мені пригадуються слова Айн Ренд, яка написала книгу “Атлант розправив плечі”. В ній сказано, що найбільшими мародерами є ті, хто найбільше дбає на словах про свій народ. Тому що, якщо ви дбаєте про свій народ, то я вам назву декілька цифр. Середня орендна ставка за оренду землі в Польщі сьогодні складає 250 доларів, в Угорщині – 300, а Аргентині – 280, а в Україні – 70 доларів за один гектар. Тому треба сказати чесно, що ті, хто сьогодні розпинаються з цієї трибуни за мораторій на землю, вони діють в інтересах тих, хто не хоче платити більше українським селянам. Ось в чому є правда”, – заявив Юрій Соловей.

Прикарпатський обранець переконує, що скасування заборони відчуження сільськогосподарських земель сприятиме розвитку агросектору та економіки України.

“Мораторій не підтримує, а знищує село! Поїдьте і подивіться, що сьогодні твориться на селі. Чи там є дрібний фермер, чи є сільськогосподарське виробництво? Його немає. Тому, чим швидше ми відкриємо і скасуємо мораторій на землю, тим швидше українська земля і аграрний секор стане локомотивом розвитку держави”, – додав парламентар.

Виступ на відео з 01:51:15 год.