У липні 2017 року Управління капітального будівництва міськвиконкому оголосило тендер на будівництво моста через річку Бистриця Солотвинська та транспортної розв’язки в районі вул. Хіміків-Надрічна, – пишуть Версії з посиланням на ОТБ «Галичина».

«Місто Івано-Франківськ дуже динамічно розвивається поряд із Гуцульщиною і Покуттям. І питання мосту – одне із ключових питань, яке потребує вирішення і Івано-Франківськ має достатньо власних ресурсів, крім того, я думаю, що буде співфінансування із державного бюджету. Добре, що в місті реалізовуються такі глобальні стратегічні речі», – відзначив парламентар.

Юрій Соловей є одним із співавторів Закону України «Про публічні закупівлі» щодо введення прозорої системи тендерних закупівель – системи «ProZorro».

«Приємно, що відбувся, справді прозорий тендер на будівництво надважливого для Івано-Франківська інфраструктурного об’єкта. В результаті якого відбулася серйозна економія бюджетних коштів. На відміну від будівництва доріг в Івано-Франківській області, адже там тендери носять абсолютно закритий характер, і в усіх закупівлях перемагає виключно одна компанія. І, на жаль, економії бюджетних коштів майже немає», – Юрій Соловей.

Очікувана вартість робіт становила 206 мільйонів 600 тисяч гривень. У тендерних закупівлях було зареєстровано 4 підприємства: 2 київських, 1 місцеве та фірма з Азербайджану. Проте, до аукціону були допущені два учасники: ТОВ «ПБС» та ТзОВ “МОСТОБУДІВЕЛЬНИЙ ЗАГІН № 112”. Останній переміг, запропонувавши 120 мільйонів гривень за виконані роботи. Таким чином, держава зекономила 86 мільйонів 600 тисяч гривень.

«Це кошти, які можна спрямувати в дитячі садочки, в школи, в ті ж самі дороги, в будівництво каналізації, у водопостачання. Тобто, ми чітко повинні розуміти, що проведення прозорих тендерних закупівель – це питання не менш важливе, ніж проблема відновлення інфраструктури. Це те питання, на якому я акцентую завжди увагу перед керівництвом Служби автомобільних доріг в області. Бо у нас, на жаль, максимальне зниження ціни від заявленої на будівництві доріг в області складає всього на всього 5%. Ми розуміємо, якою могла б бути економія, якщо б проводились відкриті та прозорі тендерні закупівлі. І скільки би додатково доріг можна б було збудувати за ці кошти. Але я думаю, що час пройде і з цим питанням також буде наведено порядок. Тобто, всі, хто були дотичні до цих, скажемо так, схем, вони все-таки будуть притягнуті до відповідальності», – відзначив народний депутат Юрій Соловей.