прикарпатський нардеп Юрій Соловей

 

Йдеться про недофінансування по заробітним платам для технічного персоналу, який працює в школах та медзакладах, а також педагогічних працівників дошкільних закладів освіти.

«Сьогодні по бюджетній галузі, зокрема, я маю на увазі техперсонал, який працює в школах, в медичних закладах, по педагогічній галузі, особливо в дошкільних закладах, складається ситуація, коли ми маємо незабезпеченість фінансування до кінця цього року. Для прикладу по Снятинському району заборгованість і недостатність фінансування складає 20 мільйонів гривень.

Зокрема, по медичній галузі – 8,7 мільйона гривень, в освітянській галузі – 11 мільйонів гривень. По Косівському району заборгованість по освітянській галузі, а мова йде про техперсонал, який працює в школах, про педагогічних працівників, які працюють в дошкільних закладах освіти, про позашкільну освіту, складає понад 12 мільйонів гривень. Аналогічна ситуація і у Верховинському районі», – повідомив Юрій Соловей.

Народний обранець переконує, що ситуація, коли в одній школі заробітна плата вчителів фінансується напряму з Державного бюджету, а технічного персоналу, чи педагогічних працівників, які працюють у дошкільних навчальних закладах – фінансуються з місцевого бюджету зовсім за іншими ставками, є неприйнятною. Саме тому парламентар звернувся до Уряду з вимогою негайно виправити цю ситуацію.

«В Івано-Франківській області загальна сума незабезпечення до кінця року по медичній і освітянській галузі складає 250 мільйонів гривень. Саме тому я звертаюсь до Уряду передбачити стабілізаційну дотацію в розмірі 250 мільйонів гривень в цілому для потреб Івано-Франківської області для того, щоб працівники дошкільних навчальних закладів, техперсонал шкіл, працівники медичних закладів були забезпечені необхідним рівнем заробітної плати до кінця поточного року. Більше того, прошу оформити дане звернення у вигляді офіційного депутатського запиту», – акцентував народний обранець.