1

Сьогодні, 30 листопада, відбулося судове засідання у справі Віктора Синишина, на яке колишній інженер «ЄРЦ», а нині директор КП «Міськсвітло», з’явився.

“Я рада нарешті Вас бачити у залі засідань”, – звернулася до обвинуваченого суддя Олеся Зеленко.

Однією із підстав про закриття провадження захист вважає, що адмінвідповідальність не повинна наставати, якщо розглядається кримінальне правопорушення.Проте, до кримінальної відповідальності обвинувачений не притягується.

“Кримінальне провадження розслідується, але щодо підозрюваного обвинувачення не висунуті”, – заявив прокурор.

“Відповідальність за отримання хабара може нести посадова особа, а не службова. Синишин не наділений посадовими та представницькими повноваженнями”, – апелює адвокат.

Крім того, захист стверджує, що у справі нема жодного конфлікту інтересів. Суд заслухав покази свідка колишнього керівника обвинуваченого. “Інженер не міг укладати договори, бо це не входить в його обов’язки. Укладав договори я”, – розповів керівник Синишина Качалко.

 

Керівник підозрюваного повідомив, що йому не було відомо, що Синишин є один із засновників фірми з якою укладалися договори. Відомо, що на актах прийому-передачі виконаних робіт від замовника є підпис тільки Синишина. Проте, цей акт не є актом виконаних робіт. “Його підпису могло там і не бути”, – зауважив свідок. Виявляється, що дефектні акти підприємства не мають юридичного значення.

А право підписувати документи не входило до обов’язків Синишина. Свідок Роман Джус на даний час є керівником “МІУКу”. На час роботи обвинуваченого був головним інженером, тобто керівником Синишина.

“Визначали підрядників я і керівник. За ці роботи Синишин не відповідав”, – повідомив свідок.

Третім свідком виступила Наталія Сербин.

“В 2015 році наша громадська організація, моніторивши діяльність комунальних підприємств, побачила, що серед документів є акти виконаних робіт підписані Синишином, який є одним із засновників підприємства “Станіслав ІФ” і що є конфлікт інтересів. Тому ми звернулися до СБУ, щоб вони перевірили цю інформацію”, – заявила свідок.

Обвинувачений своєї вини не визнає.

“В мої обов’язки не входив нагляд за виконанням робіт. Твердження протоколів, що мої підписи на актах свідчать про те, що я ознайомлений з документами, а не в тому, що я приймав роботи”,-заявив Синишин.

Нагадаємо, в серпні 2016 року Івано-Франківська місцева прокуратура склала та скерувала до суду адміністративний протокол за ст. 172-7 КУпАП щодо посадовця комунального підприємства. За цією статтею управлінням департаменту захисту економіки ГУ НП в Україні також складено протокол щодо іншого посадовця цього ж підприємства.

Як повідомлялось раніше, інженери комунального підприємства “Єдиний розрахунковий центр” (зараз КП “Муніципальна інвестиційна управляюча компанія”) Віктор Синишин і Василь Скиданчук заснували підприємства “Станіслав ІВ” і “Галичина ІВ”, які отримували підряди в ЄРЦ.

Нагадаємо, Віктор Іванович Синишин трудився на посаді інженера-електрика в КП ЄРЦ, а з 2015 року – інженера з експлуатації в КП “МІУК”.

Після роботи інженером в ЄРЦ Синишин несподівано отримав посаду директора КП Міськсвітло.