1

На засідання не з’явились два представники потерпілого, але суд продовжив розгляд справи без них, оскільки жодна зі сторін не заперечувала.

Прокурор свою скаргу підтримав в повному обсязі та зазначив, що попередній висновок суду не був об’єктивним.

На даний час існує необхідність повторного допиту працівників поліції, тому прокуратура вважає, що Міхалець може повпливати на думку підопічних.

Крім того, оскільки начальник патрульної поліції та потерпілий Чайковський працюють в одній будівлі, Міхалець може чинити тиск на АТОвця.

“Перебування Міхальця на посаді буде мати психологічний вплив на потерпілого”, – додав прокурор.

Сам головний патрульний Франківська зазначив, що з Іваном Чайковським бачиться і вітається щодня, і ніякого тиску з його боку ніколи не було і не може бути.

Якщо Міхальця відсторонять від роботи, він не зможе забезпечувати свою вагітну дружину та оплачувати оренду житла, тому він змушений буде покинути Франківськ і поїхати до батьків. А це створить певні незручності для слідства.

Адвокат начальника патрульної поліції зазначив, що дана справа може мати і інший підтекст – Міхалець, як очільник патрульних, не влаштовує багатьох впливових людей у місті. Проте, коли судді попросили назвати імені цих людей, правозахисник не зміг цього зробити.

 Після дебатів колегія суддів направилась до нарадчої кімнати, щоб прийняти рішення.

Суд апеляційну скаргу прокурора залишив без задоволення. Міхалець і далі очолюватиме патрульну поліцію.

Нагадаємо, учасник АТО та інвалід війни Іван Чайковський стверджував, що начальник патрульної поліції Дмитро Міхалець застосував до нього фізичну силу, коли намагався викинути з кабінету.

За цим фактом було розпочато та кримінальне провадження за ч. 2 ст. 365 ККУ – перевищення влади або службових повноважень. Після завершення досудового розслідування справу направили до суду.

28 жовтня головному патрульному обрали міру запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання. Тобто, начальник Управління патрульної поліції Дмитро Міхалець повинен до 25 грудня з’являтися до слідчого на його вимогу. У разі невиконання цього рішення головному поліціянту Івано-Франківська загрожує штраф.

Також прокуратура клопотала про відсторонення Міхальця від посади, але суд виніс ухвалу «у клопотання про відстороненні від посади відмовити».  Прокурор подав апеляційну скаргу на дану ухвалу.