http://pics.news.meta.ua/big_pic/280/18/28018120.jpeg

Таку думку висловив екс-помічних військового прокурора, адвокат Олег Леонтьєв.

«Головний військовий прокурор – заступник Генерального прокурора України на брифінгу у вівторок, 7 жовтня, фактично оголосив особовий склад батальйону територіальної оборони “Прикарпаття” злочинцями. Дослівно: “Вони (батальйон “Прикарпаття”) вчинили злочин…”.

Тобто, ще до завершення розслідування та рішення суду зроблений безапеляційний висновок стосовно усіх військовослужбовців цього підрозділу.

Також опосередковано вину за т.зв. “Іловайський котел” він поклав на бійців цього батальйону Дослівно: “…стали першопричиною масового ефекту доміно у зоні Іловайська”.Отже й у цьому випадку “винні” вже визначені та названі. Маю сумнів, що слідчі, підпорядковані ГВП та військові прокурори за таких обставин зможуть належним чином – повно, всебічно й неупереджено провести слідство», – говорить Леонтьєв, пише galinfo.

 

За його словами, таке поспішне й публічне, до завершення офіційного розслідування, визначення винних не сприяє зміцненню в правовій державі, якою за Конституцією є Україна, принципу верховенства Права.

 

«Окрім того особам, які постануть перед судом у вказаних справах годі сподіватись на додержання їх права на справедливий судовий розгляд. А отже знову – чисельні, масові позови до Європейського суду з прав людини гарантовані. Висловлене на цьому брифінгу високою посадовою особою суддями вивчатиметься дуже ретельно й щодо їх висновків про порушення низки прав, сумніватись не доводиться. Тобто Україна знову виплачуватиме матеріальні відшкодування значній кількості осіб за порушення їхніх прав», – сказав він.

 

Нагадаємо, військовий прокурор України звинуватив в іловайській трагедії батальйон “Прикарпаття”, а комбата – в алкоголізмі.

 

ДОВІДКА:

Наприкінці серпня сили АТО потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Добровольчі батальйони неодноразово просили в командування підкріплення. Втім, за словами бійців, потрібна підмога так і не надійшла. Російські війська обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити українські бійці. Українські військовослужбовці зазнали значних втрат. Офіційних даних про загиблих, поранених і взятих у полон українських військових досі немає.