Деякі мережі АЗС ухиляються від сплати акцизного податку, оформляючи торгівлю з пістолета як оптову, а не роздрібну.

Про це розповів у своєму блозі начальник Офісу великих платників податків Євген Бамбізов, пише «Слово і Діло», пишуть Версії з посиланням на УНН.

Начальник Офісу не назвав конкретних порушників, але описав дві основні схеми ухилення від усплати податків, якими користуються на АЗС.

Перша, як уже було зазначено, полягає в ненарахуванні акцизного податку на реалізовані через мережу АЗС нафтопродукти. Працівники Офісу розкрили її ще в 2015 році, звіривши дані звітності та виявивши невідповідність на одній із мереж у 2,9 млрд грн. Відтоді за два роки перевірок (2015-2016) співробітники Офісу донарахували в галузі 3,7 млрд грн акцизного податку, але всі ці суми досі оскаржуються в судах.   Друга схема полягає в наданні податкової вигоди третім особам шляхом продажу податкових зобов’язань. За словами Євгена Бамбізова, одна з мереж продала зобов’язання на 60 млрд грн ПДВ, ухилившись таким чином від сплати цього податку.

Все донарахування та виявлені порушення компанії оскаржують у судах, а поки суди затягують із рішенням, перереєстрували активи на афілійовані компанії, повідомляє Бамбізов.