Старовинну металеву конструкцію з будинку Незалежності 11 у Івано-Франківську демонтували законно. Принаймні, так стверджує адміністрація магазину, який здійснював ремонтні роботи. Йдеться про 5-ти поверхову кам’яницю поблизу вічового майдану. На фасаді будівлі розташовувався металевий каркас часів Австро-Угорщини, який упродовж столітньої історії споруди був опорою для вітрин та рекламних вивісок крамниць. Щоправда,нові власники магазину вирішили зробити ремонт і прибрали конструкцію. Кажуть, мають дозвіл від обласного відділу охорони культурної спадщини. Щоправда, коментувати на камеру – відмовилися.

 

Ситуацією з горе-ремонтом перейнявся начальник міського відділу охорони культурної спадщини Ігор Панчишин. Каже, документи на реконструкцію були узгоджені вже після початку ремонтних робіт.

 

Краєзнавець Михайло Головатий розповідає: кам’яниця власника Карла Гаусвальда була споруджена у 1913-му році. Автор – архітектор Фредерік Януш. Цю будівлю колись називали “люксовою кам’яницею”. Це – один із перших у місті п’ятиповерхових будинків.

 

У відділі охорони культурної спадщини кажуть: власники магазину обіцяли повернути старовинну конструкцію на законне місце. Буде це, чи ні – покаже час.