1

При цьому чоловіки в середньому отримували майже на тисячу гривень більше ніж жінки. Так, «чоловіча» зарплата становила без малого 4000 грн, а жіноча – лише неповних 3000 грн., пишуть Версії.

В контексті зростаючої цікавості до гендерних питань такий зарплатний розподіл за підсумками минулого року здійснило Головне управління статистики в Івано-Франківській області. При цьому статистичне відомство лише констатує факт – гендерні відмінності в оплаті праці, проте не пояснює причин такої нерівності. Адже, можна припустити, що різниця в оплаті праці жінок і чоловіків спричинена, зокрема, й тим, що чоловіки обіймають більше керівних посад. Відповідно і оплата праці керівного складу вища, що і обумовлює вищий усереднений показник на користь сильної статі.

Якщо дивитися в розрізі окремих видів економічної діяльності, то заробітки у жінок трішки вищі, ніж у чоловіків, лише у сфері адміністративного та допоміжного обслуговування (це, зокрема, оренда, прокат і лізинг, туристична діяльність, офісна діяльність тощо), а також в галузі мистецтва, спорту, розваг і відпочинку.
Майже відсутній гендерний розрив в оплаті праці в сфері інформації та телекомунікацій. Натомість суттєве «зарплатне» домінування чоловіків над жінками можна відмітити у таких 4-х сферах економіки, як промисловість; фінансова й страхова діяльність; транспорт, складське господарство, поштова та кур’єрська діяльність; тимчасове розміщування й організація харчування (жіноче відставання у заробітній платі коливається в межах 1170-1700 грн).