Івано-Франківськ заполонила стихійна торгівля

Навіть після проведення міліцією чергових рейдів, складань протоколів та штрафи ніяк не впливають на горе «бізнесменів» вони і надалі розміщають свої ятки у невстановлених місцях. Наприклад на вулиці Незалежності уже давно продають молочну продукцію, і не тільки, без будь-яких дозволів та довідок від відповідних інстанцій, які б засвідчували їхню якість, ба більше того, сир та молоко продають прямо з землі.

На вулиці Дністровській, яка і так перенавантажена рухом і потопає у заторах, зухвалі продавці розкладають свої палатки з крамом обабіч тротуарів створюючи цим самим незручність для водіїв, та наражають себе на небезпеку.

Чи можна вирішити таку проблему, звичайно, потрібно щоб чиновники та міліція об’єднались та запровадили більш жорсткіші методи покарання для горе бізнесменів.

“Якщо ми говоримо про будь-яке стихійне явище, то без сумніву можемо констатувати той факт, що місцева влада просто ігнорує вирішення даного питання і закриває на все очі. Це один з можливих сценаріїв, а інший, найбільш традиційний – це заборона і так звана боротьба зі стихійною торгівлею. Сьогодні вся країна переживає нелегкі часи: рівень безробіття і низька оплата праці б’ють всі рекорди за останні десятиліття.

Тож скажіть будь ласка, чи правильним буде відбирання куска хліба у тих людей, які хоть якось знайщли вирішення питань власного забезпечення і на 100% розгрузили плечі місцевої влади у розвязанні даного питання. Будь-яку стихію можна побороти методом правильної організації процесу та спрямування його в потрібне русло. Нагальним питанням є необхідність створення спеціалізованих торгових місць з вільним доступом для працівників вуличної торгівлі, оскільки, як зазвичай, ними являються люди похилого віку та пенсіонери. 

Владі не потрібно вбачати у стихійній торгівлі потенційних ворогів і не потрібно обкладати її представників величезними поборами, чи орендними зборами. Владі потрібно задуматись над тим, як створити соціальні ринки, які могли б задовільнити потреби, як тих хто продає, так і тих, хто купує продукти домашнього виробництва.”, зауважив Микола Кучернюк