40584374

Коли «Репортер» опублікував фото дівчат у вишиванках, які танцюють стриптиз у нічному клубі «El Dorado», інтернет просто вибухнув коментарями. Щосуботи у закладі проводять вечірку під назвою «I love Ukraine». Ведучі гукають у мікрофон «Слава Україні» та «Слава нації». Стриптизерки танцюють у національному вбранні, дівчатка у синьо-жовтій білизні розмахують прапорами України.

Ось і головна атракція. Оголошують виступ Леді Беатріс. Виходить чорнява дівчина – вінок, вишиванка, намисто, високі червоні чобітки. Далі відбувається еротичний танець з народними елементами під… російськомовне «Появись мой суженый». Публіка захоплена, вона чекає фінішу – оголеного тіла. Нарешті, «леді» знімає все, крім трусів, вишиванка валяється на підлозі, оплески.

39763142

Як з’ясував «Репортер», номер виконує 26-річна Ксенія Суровцева, народилась у Кривому Розі, зараз живе в Одесі, по Україні гастролює з чоловіком-стриптизером. Нічого поганого в таких танцях не бачить, вважає себе патріоткою.

«Це не віяння моди або бажання показати себе на фоні нинішніх подій. Україну я дуже люблю, у вишиванці ходжу доволі часто, – каже танцівниця. – Вишиванка в цьому номері означає лише частину костюму. У виступах я ніколи не використовую духовних символів, ніколи не працюю в образах монахинь, чортів, ангелів тощо. А вишиванка – це одяг. Дуже красивий, але одяг. Я не бачу нічого крамольного в тому, щоб попіарити наші державні символи».

До речі, каже Суровцева, франківці цей номер дуже люблять і просять постійно…

Експертизу видовищних заходів сексуального чи еротичного характеру проводять виключно органи державної влади. Та в управлінні торгівлі виконавчого комітету Івано-Франківської міськради нам сказали, що такі питання не в їх компетенції. Заступник начальника управління Тарас Слободян сказав, що коментувати цю ситуацію як посадовець він не може. А потім утримався від коментарів і як простий мешканець. Хоча саме управління торгівлі видає дозволи на проведення таких заходів, про що нам розповіли у Національній експертній комісії України з питань захисту суспільної моралі.

40475065

За законом стриптиз дозволений лише за наявності позитивного висновку цієї комісії. Проте жоден (!) нічний заклад в Івано-Франківську такого висновку не має, каже Ігор Андруняк, представник «моральної» комісії в області.

«Міліція про це все знає, як і управління торгівлі, – говорить Андруняк. – Це – порушення закону України «Про захист суспільної моралі». Ми вже направили листи в міліцію, прокуратуру. Можливо, заклад оштрафують. Але маємо протиріччя: до нового року Кабмін припинив усі перевірки, крім податкової».

Намагаючись кілька разів отримати коментар від керівництва клубу, ми почули лише два варіанти відповіді: 1. нікого нема; 2. телефонуйте пізніше.

Отже. Хтось під українським прапором воює на Донбасі, а хтось пританцьовує в нижній білизні тих же кольорів. Влада мовчить, молодь тішиться. То кому слава?