SUD
19 жовтня в Івано-Франківському міському суді розглядали справу про одержання неправомірної вигоди службовими особами в особливо великому розмірі, пишуть Версії.

На лаві підсудних четверо посадовців:

• Жила Сергій Васильович – заступник начальника головного управління Держкомзему в Івано-Франківській області,

• Михайлик Богдан Васильович – заступник начальника управління земельних ресурсів у Снятинському районі,

• Пупеза Петро Васильович- сільський голова с. Завалля Снятинського району

• Лакуста Микола Мануїлович – секретар сільської ради с. Завалля Снятинського району.

Усі четверо підозрюються у вимаганні та отриманні хабара від підприємця Слушняка Володимира Сергійовича.

Йдеться не тільки про різні суми, але й різну валюту. Бізнесмен хотів отримати дозвіл на виготовлення проекту землевідведення на земельну ділянку площею 0,8 га за межами села Завалля Снятинського району.

Проте Слушняка не задовольнили «апетити» місцевих чиновників і він звернувся до правоохоронців. Після затримання у серпні 2015 року чиновникам обрали міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою із визначенням розміру грошової застави – для Жили, Михайлика та Пупези по 73 080 гривень, а для секретаря Лакусти – 97440 гривень.

Також окремими ухвалами суду усіх чотирьох було відсторонено від займаних ними посад, щоб унеможливити впливати на хід досудового розслідування. Підозрювані чемно заставу сплатили і відправилися … у свої кабінети.

За рік, поки тривало досудове розслідування, всі вони працювали на своїх посадах. Цю інформацію Версіям підтвердили в Снятинській РДА. Якщо вину підозрюваних доведуть, то їм загрожує позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з конфіскацією майна та з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.