Сьогодні, 29 листопада, відбулося чергове засідання івано-франківського міського суду за позовом колишнього директора муніципального Центру сучасного мистецтва Анатолія Звіжинського до виконавчого комітету міської ради, пишуть Версії

Суть позову полягає в тому, що, на думку Звіжинського, не були дотримані вимоги законодавства щодо формування комісії, а також те, що інший претендент на посаду  – Ірина Клицюк (яку комісія міськвиконкому й затвердила на посаду директора ЦСМ) не мала необхідного для участі в конкурсі трирічного стажу роботи в галузі культури.

Друге питання й стало основним каменем спотикання в даній справі, адже першим записом в трудовій книжці Ірини Клицюк є запис про призначення її на посаду директора КП ЦСМ, наказ про яке міський голова Руслан Марцінків підписав 16 серпня 2016 року.

Ірина Клицюк сьогодні надала суду ряд документів, які начебто, мали підтвердити наявність у неї необхідного стажу – договори з Чехії на виконання дизайнерських робіт. Втім, згідно договорів, починаючи з 2012 року вона мала таких робіт не більше 300 годин на рік.

img_6739

Суддя Галина Домбровська з’ясувала в представників міськвиконкому, що при прийомі документів від Ірини Клицюк даних копій договорів з Чехії остання не надавала, а їхнє рішення допустити Ірини Клицюк до конкурсу базувалося на довідці виданій головою франківської Спілки художників Миколою Якимечком про те, що Клицюк три останні роки займалася творчою діяльністю.  На чому базувалося дане твердження  суд від представників міськвиконкому та від Ірини Клицюк не отримав. Тим більше, що Ірина Клицюк не є членом Спілки і навіть не є кандидатом в члени цієї організації, оскільки в неї відсутня необхідна для цього умова – участь мінімум як у восьми всеукраїнських виставках.

Внаслідок цього суд виніс рішення звернутися до голови НСХУ України в області Миколи Якимечка за роз’ясненням , на підставі чого була видана довідка і яким чином вираховувалась творча діяльність особи, яка не є членом Спілки.

“Наскільки мені відомо, навіть члени спілки не подають керівництву  жодних звітів про свою творчу діяльність. То ж цікаво  було б знати, яким чином голова спілки довідався про творчу діяльність людини, яка не є членом організації, котру він очолює”, – зазначив на суді Анатолій Звіжинський.

img_6741

Оскільки на запит суду та на відповідь НСХУ потрібен певний час, наступне засідання суду суддя Домбровська призначила на 16 січня 2017 року на 10.00.

P.S. Морально підтримати Ірину Клицюк на судове засідання прийшла Лідія Анушкевичус, дружина колишнього міського голови Віктора Анушкевичуса.