Верховній Раді зареєстровано проект постанови №2231а “Про вилучення терміну “Велика Вітчизняна війна” з нормативно-правових актів України та навчальної літератури як такого, що спотворює історичну правду”.

Проект постанови ініціювали народні депутати від “Свободи” Ірина Фаріон та Юрій Михальчишин.

Згідно з проектом постанови, пропонується вважати термін “Велика Вітчизняна війна” таким, що не відповідає історичній правді, суперечить європейським підходам до оцінки Другої світової війни, провокує непорозуміння і конфлікти в українському суспільстві.

“Метою прийняття цього проекту постанови є забезпечення правильного й об’єктивного трактування історії України, утвердження історичної справедливості, збереження пам’яті про боротьбу за незалежність України проти всіх окупаційних режимів”, – ідеться в пояснювальній записці.

Кабінету Міністрів України, органам виконавчої влади та місцевого самоврядування пропонується рекомендувати вилучити термін “Велика Вітчизняна війна” з нормативно-правових актів, а Міністерству освіти і науки України – з навчальної літератури для середніх загальноосвітніх шкіл і вищих навчальних закладів.

“Реалізація норм постанови не потребує фінансування за рахунок коштів Державного бюджету України”, – підсумовують творці законопроекту.

Нагадаємо, термін “Велика Вітчизняна війна” було повернено в українські підручники 2011 року.