teatr1

Івано-Франківський академічний театр імені Івана Франка дасть кілька вистав на звільнених територіях для української армії та мирного населення. Іванофранківці представлять “Націю” – вже культовий спектакль за мотивами творів Марії Матіос, – повідомляє ГК з посиланням на “Cultprostir”.

17 січня о 12.00 відбудеться перший спектакль − в Сватове. Потім у Сєверодонецьку. 19 січня − на свято Хрещення Господнього − іванофранківці підготують для наших воїнів і жителів звільнених територій спеціальний святковий театральний вертеп.

“Поїздка ця дуже відповідальна, враховуючи складність часу та обставин і розуміючи, як важливо саме сьогодні підтримати своїм творчим поривом наших воїнів та мирне населення Сходу, що опинилося в настільки екстремальній ситуації. Їдемо автобусами. Театру обіцяно сприяння з боку місцевої влади. Радісно, що з нами в цій поїздці − наш улюблений автор, видатний український письменник Марія Матіос. Вже не один рік вона − ангел-охоронець нашого театру. Вистави на основі її творів (а таких уже три) завжди збирають переповнені зали і у нас вдома, і в інших містах, куди б ми не їздили на гастролі. Показ “Нації” у східних містах України − це іспит, який ми повинні скласти… І не провалитися…” − сказав Ростислав Держипільський, художній керівник івано-франківського театру.

“Нація” з’явилася в репертуарі івано-франківського театру в квітні 2010 року. За кілька років постановка встигла стати театральною легендою. Її бачили в різних країнах і українських регіонах. У недавній мирний час цей же спектакль зустрічали оваціями і в Донецьку. Постановка висувалася на Національну Шевченківську премію. В основі сценічної композиції − твори Марії Матіос: “Юр’яна і Довгопол”, “Прощай мене”, “Вставайте, мамко”.