Про це йдеться в інформаційному випуску «Факти» на телеканалі ICTV, пишуть Версії.

До прикладу нещодавно, У Солотвинському лісгоспі місцеві жителі села Діброва отримали відповідь від керівництва лісгопу про проведення вирубки граба. Однак, активісти виявили свіжі пні дуба.

«Дуби вивозили в першу чергу, зараз залишили дерева на дрова – липа, граб» – кажуть місцеві.

За сотню метрів вони показують ще одне місце вирубок, де на весні під пилку пустили все, що може принести прибуток.
«Діаметр дуба майже 40 см і 6 метрів стовбур – це вже є куб дуба. Його поріжуть на дошки і продадуть за 400-500 доларів» – каже житель с.Діброва Іван Розпопа.

У сусідньому Косівському районі схожа проблема – на півкілометра майже півсотні свіжих пнів: усі замасковані болотом і прикриті гіллям. Активісти підрахували, за тиждень на лише цій ділянці вирубали дубів на 50 тисяч грн. Скільки таких місць – невідомо, бо і сюди потрапили випадково. Районні депутати на останній сесії проголосували за звільнення кервіника райагролісу.

«У нас насправді в цьому і є головна колізія, тому що той хто дає дозвіл на рубку і сам себе має перевіряти» – каже депутат Надвірнянської районної ради  Тетяна Пришляк.

Масштаби збитків від вирубок вражають. До прикладу в Делятинському держлісгоспі цього року збитки складають близько 400 тисяч гривень, у Надвірнянському спецагролісгоспі їх біля 1 мільйона гривень.

Загалом на Прикарпатті торік зареєстрували 220 кримінальних проваджень щодо незаконного вирубування, це понад 13 мільйонів гривень збитків. Якщо неподалік сіл люди зупииняють і перевіряють заповнені вщент лісовози, то проконтролювати вирубки у високогір’ї не мають ні можливості ні повноважень.

«Немає одного власника лісу, у нас їх чотири – Мінприроди, Державне агенство лісових ресурсів, обласні ліси і військові ліси, і один протирічить іншому» – зазначив депутат Косівської районної ради  Петро Іванишин.

Щороку Прикарпаття рубає 900 тисяч кубометрів лісу і залишається бідним. Середня зарплата лісника – 3 тисячі гривень. Лісові господарства вже кілька років на госпрозрахунку.

«Бюджетного фінансування в нас немає. Це все йде розрахунок прибутку від реалізації деревини”,  – зазначає заступник начальника обласного управління лісових ресурсів Роман Варварук.

У Німеччині, Польщі чи Чехії рубають у 3-4 рази більше ніж в Україні, але там ліси відновлюють, щороку мінімум 20% приросту. Натомість наша держава ставиться до свого багатства споживацьки: здорове дерево зрубують, а небезпечний сухостій залишають, адже на ньому грошей не заробити.