1_resize

Чоловік, зайшовши на подвір’я односельчанина з метою ліквідації обриву проводу, пошкодженого внаслідок сильних поривів вітру, став на нього і був уражений струмом. На жаль, усі спроби врятувати його життя виявилися марними – через 40 хвилин після інциденту медики, що прибули на місце події, констатували його смерть.

Як повідомили очевидці, чоловік перебував у стані алкогольного сп’яніння, адже саме цього дня святкував своє день народження, інформує відділ внутрішньої політики ПАТ “Прикарпаттяобленерго”. Через це він не зміг об’єктивно оцінити ситуацію і проігнорував усі правила електробезпеки.

Такі випадки є непоодинокими. Щороку через ураження струмом гинуть як діти, так і дорослі. Нерідко саме алкоголь присипляє увагу громадян.

Енергетики нагадують, що перебуваючи поруч з енергообладнанням та лініями електропередач, необхідно бути максимально обережними. У випадку виявлення обірваного проводу необхідно негайно звернутися в кол-центр ПАТ «Прикарпаттяобленерго» за номером 0-800-50-40-20, а не проводити усунення ушкодження самому чи прохати про допомогу сусідів, якими б досвідченими електриками вони не були.

У енергокомпанії наголошують на тому, що смертельно небезпечно не тільки торкатись до обірваних чи обвислих проводів, але й підходити до проводу, який лежить на землі, на відстань, меншу 8 метрів. Земля, що є добрим провідником електричного струму, у даному випадку стає ніби його продовженням, і навколо обірваного проводу утворюється небезпечна зона радіусом 8 метрів. Людині при потраплянні у цю зону загрожує смертельна небезпека, незалежно від того, чи торкнулася вона до проводу, чи ні. Із зони крокової напруги необхідно виходити, не відриваючи ступні ніг одну від одної.

Під час рятування людини, яка потрапила під напругу 380/220 Вольт, забороняється торкатися руками її відкритого тіла. Потерпілого необхідно відтягнути за одяг, попередньо обмотавши руку шарфом, або ж для відкидання проводу застосувати суху палицю. При цьому слід стояти на сухій дошці, взуття теж повинно бути сухим.

Рятувати потерпілих від дії електричного струму в електроустановках напругою 6000 Вольт і вище мають право тільки підготовлені спеціалісти.

При звільненні потерпілого від дії електричного струму дорога кожна хвилина. Для надання кваліфікованої допомоги слід негайно викликати лікаря за телефоном 103.

Варто пам’ятати, що небезпеки можна уникнути дотримуючись елементарних правил.