Фото: thesun.co.uk

Публікуємо оригінал листа з уточнення від нашої редакції: голова ГО «Мами Прикарпаття» Мар’яна Вершиніна не є автором статті «Моральний тиск чи шкільні інновації: франківські батьки обурені проведенням «незрозумілого» психологічного опитування їхніх дітей».

ЛИСТ

“Сьомого червня у вашій газеті була надрукована стаття п. Вершиніної “Моральний тиск або шкільні інновації”. Хочу дещо прокоментувати. 

Нещодавно на вул. Хоткевича сталася трагедія: підліток підлітка викинув з четвертого поверху. Це не є трагедія однієї родини, це є проблема громадянського суспільства. Для того, щоб віднайти шлях до порозуміння у родинах, застерігти дітей від одинокості, відлюдкуватості та агресії, а батькам звернути увагу на певну симптоматику, вчителі застосовують різні форми адаптації: чи то звичайне спілкування, чи то анкетування. Для цього не потрібний дозвіл департаменту освіти, чи присутність шкільного психолога. Тематика зборів моєї колеги є актуальною, а гасло “Якщо хочеш навести лад у світі, наведи спочатку  лад у  своїй родині” – необхідним для сьогодення. Як правило, поодинокі “активісти” боряться з усім світом, а необхідного для себе не бачать. Треба довіряти вчителям! Вони злого не порадять!

Анкети дітей вчитель віддала додому для батьківського обговорення. На зворотній стороні анкет був коментар психолога щодо “кольорового сприйняття світу” дітьми. Класовод 2-а, про якого йшлася мова у статті п. Вершиніної за 07 червня, є супер – фахівець своєї справи, вчитель – методист. Що налякало у цій анкеті одне сімейство з тридцяти родин учнівського колективу? Не зрозуміло.

З точки зору психології, дитина чітко вказала, що її тривожить і що їй необхідне, розподілила соціальну ієрархію у родині, де батько – голова, який керує усім. Учень написав вік членів родини, що говорить про хорошу пам,ять. Улюблене місце – біля “компа”. Це не дивно: у вік гаджетів усі діти біля “компа”.

Щодо опитування батьків – воно є стандартним, не несе загрози суспільству, і не являється “публічною інформацією”.

Порада  п. М. Вершиніій: виставляючи на публічне обговорення в інтернет – мережі проблематику, вивчіть її з усіх сторін, порадьтеся з фахівцями, що розуміються у тонкощах освіти та шкільної психології.Якщо ви так прагнете влади і вважаєте себе публічною персоною,зверніться до професійних філологів, щоб редагували ваші сумбурні речення.  Ваші коментарі щодо цієї теми у фейсбуці – примітивні. Ви вступаєте у дебати з вчителями – фахівцями, іронічно пишете про дзвінок до себе завгоспа школи, хоча за освітою ви медсестра – правозахисник, що працювала у сумнівних банках. За неправдиві свідчення у соцмережах також є стаття. Віднайдіть її та вивчіть.

Не можна говорити від імені батьків школи, коли тільки одна сім’я не знайшла відповіді на хвилюючі її питання.

Щодо Благодійних внесків… Раджу невдоволеним батькам поспілкуватися з Головою БК школи, уточнити, коли востаннє збиралися кошти і на що саме, і яким чином вони контролюються батьками. Нехай наші батьки – “активісти” самі   очолять фінансову комісію у школі, залучать меценатів та інвесторів.

П. Вершиніна. вивчіть у гуглі значення слова “корупція”. Ініціативна допомога батьків у покращенні умов шкільного середовища не була ніколи зайвою.За це їм від усіх вчителів – велика та щира подяка. Цікаво, за які кошти існує ваше ГО? Напевне. благодійні внески. Чому у вас – благодійні внески, а у школах – корупція? Піднятися самим з власними дітьми на Говерлу – це добре, розписати писанки – також непогано, а спробуйте скласти якісне обіднє меню на 11 грн. 

Краще перепишіть в Опікунській Раді списки асоціальних сімей, залучіть цих дітей та їх опікунів до своїх проектів, змотивуйте у батьків – кривдників любов до своїх дітей, щоб не повторювалися трагедії вул. Хоткевича. Ви ж “Матері Прикарпаття”!

Дякую за розуміння.

Чекаємо офіційного вибачення на сайті “Матері Прикарпаття” за недостовірні факти.

Гусак Оксана, вчитель ЗШ №24