Житомир

Щороку проводяться десятки турнірів, українські команди ветеранів здобувають медалі чемпіонатів світу та Європи. Значними досягненнями може похвалитись і мукачівський БК «Імпульс».

Саме на його базі  була створена нова команда під назвою «Карпатські гуцули». Кістяк команди склали знані на Закарпатті ветерани баскетболу – зокрема, Сергій Фельбаба, Віктор Кваша, Сергій Городинський. Для підсилення окремих ігрових позицій до складу «Карпатських гуцулів» були запрошені Олег Пелех і Володимир Чорноус (Івано-Франківськ), Олександр Дроботей та Сергій Мішій (Червоноград), а також Олександр Закревський (Хмельницький).

Пелех

Першим випробуванням для новоствореної команди став XIII Міжнародний турнір з баскетболу ім. С.П. Корольова серед команд ветеранів, який відбувся 5-7 грудня 2014 року. У своєму дебютному матчі «Карпатські гуцули» з рахунком 69:51 впевнено перемогли молодіжну команду Житомира. Наступного дня гостей турніру чекав значно серйозніший суперник – титулована збірна Києва. Протягом усього матчу на майданчику точилась запекла боротьба: жоден із суперників не відривався від іншого більш як на 3-4 очки. Втім, у останні секунди гри в боротьбі характерів нерви «гуцулів» виявились міцнішими –   57:54.

У вирішальному двобої «Карпатські гуцули» зійшлися із досвідченою командою господарів турніру. Звітний матч видався практично точною копією попереднього поєдинку і рахунок 46:46 за чотири хвилини до завершення гри був справедливим  підсумком боротьби рівних за силою суперників. Однак наші земляки, як виявилось, зберегли більше сил для останніх атак. Фінішний спурт 16:0 приголомшив житомирян і встановив остаточний рахунок матчу 62:46. Таким чином, тринадцятий за рахунком турнір ветеранів став щасливим саме для закарпатської команди.

Тепер команда «Карпатських гуцулів» готуватиметься до домашніх змагань: традиційного Міжнародного різдвяного турніру в Мукачевому (січень 2015 року) і вперше започаткованого «Кубку Карпат» в Івано-Франківську (березень 2015 року). Ці турніри стануть черговим етапом підготовки команди до змагань вищого рівня – першості України, а також турніру Світової ліги (Хорватія, квітень) та чемпіонату світу (Орландо, серпень 2015 року).