Про це повідомила голова господарського суду Марина Шіляк.

Вона також розповіла, чому скандальний суддя досі не відсторонений від роботи у господарському суді.

«Нагадаю, що у нас існує презумпція невинності – поки нема рішення чи вироку суду людина вважається невинною. Якщо буде вирок  про визнання його винним його автоматично звільнять, – каже голова суду. – Відсторонення суддів від виконання обов’язків  не входить до повноважень голови суду. Можливо існує механізм відсторонення, але в даному випадку він не спрацював, Верховна Рада його не відсторонила».

Нагадаємо, 9 серпня 2011 року, Грица, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, на «Волзі» наїхав на працівників «Івано-Франківськводоекотехпром», які проводили ремонтні роботи. В результаті один з них помер в обласній клінічній лікарні, інший – отримав інвалідність.

За даними Єдиного державного  реєстру судових рішень Чортківський районний суд 12 листопада 2014 року дійсно виніс постанову, якою відправив кримінальну справу про обвинувачення Грици на додаткове розслідування.

У постанові йдеться, що клопотання про направлення справи на додаткове розслідування заявив адвокат підсудного. Мовляв, під час судового розгляду виникло багато запитань, які необхідно з’ясувати. Адвокат також просив у процесі додаткового розслідування провести слідчі експерименти за участю підсудного та свідків максимально наближених до умов скоєння ДТП. А в процесі слідчого експерименту встановити, якою була організація дорожнього руху у місці ДТП, стан освітлення дороги тощо.

Після того захисник просить провести комплексну комісійну експертизу, щоб відповісти на запитання: як підсудний мав діяти відповідно до ПДР; чи мав можливість уникнути ДТП; яка технічна причина настання ДТП тощо. Також захист вимагає притягнути до відповідальності посадових осіб КП «Івано-Франківськводоекотехпром» за порушення вимог норм та стандартів, котрі стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.

Попри заперечення сторони обвинувачення та потерпілих, суд вирішив, що клопотання підлягає задоволенню.

Суди над Грицою, тривають з 8 грудня 2011 року. Він обвинувачується за ч. 2 ст. ст.286 КК України – порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинили смерть потерпілого або заподіяли тяжке тілесне ушкодження.