Нагадаємо, 5 червня у Польщі на автомагістралі А4 сталося зіткнення мікроавтобуса з українськими номерами та автомобіля дорожньої служби. Постраждали 12 пасажирів українського мікроавтобуса та один працівник дорожньої служби. Семеро українців загинули на місці ДТП, а п’ятеро були госпіталізовані. Всі жертви аварії є жителями Івано-Франківської області, що працювали у Чехії.

За словами Максименка, 9 червня з лікарні виписали ще одну українку, яка зазнала більше психологічних, ніж фізичних травм. Вона стала другим пасажиром мікроавтобуса, що вже залишили Польщу. Правоохоронцям уже вдалося ідентифікувати всіх жертв аварії, і тіла загиблих будуть доставлені додому в найближчі кілька днів.

“Ми думаємо, що у середу-четвер вони всі вже будуть в Україні”, – сказав він.

Максименко відзначив, що польська влада надала психологічну підтримку родичам загиблих, які прибули до Польщі для упізнання близьких, та самим постраждалим, які вижили в цій аварії. “Психолог, який працював з ними, розмовляв українською”, – зауважив він. Крім того, польська сторона надала безкоштовне житло, забезпечила їх триразовим харчуванням і покриє частину витрат на доставку тіл загиблих в Україну. Транспортування загиблих забезпечить Івано-Франківська облдержадміністрація.

Генконсул повідомив, що аварія забрала життя чотирьох жінок і трьох чоловіків віком від близько 30 до 50 років. Серед загиблих – 41-річний водій мікроавтобуса.