Сьогодні у вестибюлі фізичного факультету стоїть фото 16-річного Назара Панченка у чорній рамці, поруч – лампадка. Викладачі та однокурсники згадують про нього як про чуйного та відповідального. Кажуть, у будь-яку хвилину готовий був допомогти, добре вчився та не пропускав лекцій.

– Це сталося десь близько третьої години дня. Я побачила, що студент, двоє викладачів нашої кафедри і медсестра, яка працює в басейні, намагаються його реанімувати, – розповідає виданню zaxid.net завідувач кафедри фізвиховання та спорту ЛНУ ім. Івана Франка Романа Сіренко. – Тіло вже лежало на бортику. Потім за життя хлопця боролися медики «швидкої», які приїхали на виклик, однак врятувати його не вдалося.

На момент трагедії у басейні було 17 студентів. Кажуть, не бачили, як Назар тонув, бо саме долали дистанцію, плавали із заплющеними очима. Лише один зі студентів побачив хлопця, який вже лежав на дні. Він і витягнув його з води.

Викладачі розповідають, що це було перше заняття і Назар вмів плавати. Не було в нього й проблем зі здоров’ям.

– Для того, щоб відвідувати заняття з фізкультури, усі наші студенти проходять медогляд, – розповів кореспонденту PRESS-ЦЕНТР керівник прес-служби університету Олег Вівчарик. – Оскільки наразі своєї поліклініки наш виш наразі немає, студенти можуть це зробити у будь-якому іншому медзакладі за місцем прописки.

Тим часом Національна поліція за фактом смерті першокурсника розпочала кримінальне провадження. Правоохоронці кваліфікують це як службову недбалість. Якщо ж винних знайдуть, їм загрожує від двох до п’яти років позбавлення волі. Точну причину смерті Назара має встановити експертиза за декілька тижнів.

Університетський басейн наразі зачинений на невизначений термін. А викладача, на занятті якого сталася трагедія, відсторонили від роботи.