Посли уже зустрілися з керівниками області та прийшли у Прикарпатський національний університет, щоб обговорити майбутню співпрацю. Про це пишуть Версії з посиланням на Галку.

“Це країни Карпатського регіону і мають особливе значення для нас. Ми зацікавлені, щоб була підтримка, великі грантові програми. Разом із Вишеградською четвіркою, Румунією і Чехією університет хоче впроваджувати освітні і наукові проекти”, – сказав ректор Прикарпатського національного університеті Ігор Цепенда.

Надзвичайний і Повноважний посол Угорщини в Україні Ерно Кешкень відзначив, що поїздка передбачає відвідини усіх західних областей з метою налагодження співпраці.

“Співпраця – це дуже широке поняття, вона має бути у всіх сферах: освіті, економіці, торгівлі. Це історичний візит, бо такого ще не було, що на Прикарпатті разом Вишеградська четвірка.

Звісно, є двосторонні питання теж. Ми вважаємо, що не треба було зменшувати права нацменшин. Йдеться про Закон про освіту. Ми вважаємо, що всі українці мають говорили українською, але не так треба робити. Треба було збільшити статус українською мови. А те, що прописане в законі, суперечить всім міжнародним договорам, навіть Конституції України, почитайте 22 статтю. Щодо блокування входу в ЄС України. Є така позиція, тому що з нашою допомогою вступив у силу, зокрема, безвізовий режим “, – сказав Кешкень, передає Галка.

Після покладання квітів до Обеліску, присвяченому студентам та викладачам, які загинули у боротьбі за незалежність України, зустрічі з ректором, посли поговорили зі студентами.