Результат пошуку зображень за запитом "Снятинський дитячий будинок-інтернат"

З такою ініціативою виступив Департамент соцполітики ОДА. За словами в.о. директора департаменту Віталія Яворського наразі Снятинський дитячий будинок-інтернат заповнений на 80%, в той час як до інших подібних закладів – величезні черги, пишуть Версії.

«Планова місткість закладу – 110 осіб, фактично перебуває 97 вихованців-хлопців, з них тільки 13 осіб – це діти до 18 років, – відмітив Яворський. – Є потреба в 270 дорослих психоневрологічних місцях, з них терміново якраз 110. Це ті особи, які перебувають в геріатричному пансіонаті, хоча по медичним показам не можуть там перебувати».

Перебування одного підопічного в дорослому інтернаті обходиться значно дешевше, аніж вихованця дитячого інтернату.

«За приблизними підрахунками в рік ми втрачаємо більше мільйона гривень. Це кошти з обласного бюджету, зі спецфонду і благодійні кошти», – зауважив очільник департаменту соцполітики.

Відтак Департамент соціальної політики запропонував перепрофілювати Залучанський будинок-інтернат, перевести туди 13 вихованців віком до 18 років, а Снятинський дитячий інтернат і Снятинський психоневрологічний інтернат об’єднати в єдиний заклад на 365 місць – Снятинський психоневрологічний інтернат.

«Жодна людина не залишиться без роботи, всі будуть працевлаштовані, – додав Яворський – В результаті в дитячих закладах не буде осіб, яким понад 35 років, що взагалі є порушенням. В геріатричних закладах не буде осіб з гострими психічними захворюваннями. Буде ліквідована черга в психоневрологічний інтернат і найголовніше, будуть збережені робочі місця».

Очільник департаменту соціальної політики нагадав, що в останні роки Снятинський дитячий інтернат на слуху у волонтерів, активістів, уповноважених з захисту прав людини і під пильним наглядом департаменту соціальної політики та ЗМІ.

«Це той інтернат, в якому згоріла дитина. Це той інтернат, в якому викинули дитину через вікно. Це той інтернат, в якому мою попередницю облили кислотою, зараз ведеться кримінальне провадження. А людину, яка хотіла вияснити і розповісти про ганебні речі, які відбуваються в інтернаті, підірвали на розтяжці», – нагадав депутатам Віталій Яворський. – 4 грудня я приїхав без попередження і виявив крупи з хробаками, бардак повний, завскладом на вимогу скласти акт закрила приміщення складу і пропала в невідомому напрямку. Коли приїхала комісія частина працівників налаштовувала дітей, і ті ледь не з камінням бігли за перевіряючими».

На вимогу департаменту Держпродслужба виїхала, щоб перевірити санітарні умови в закладі. Висновки шокують: «посуд вимитий неякісно, на посуді залишки їжі та тарганів», «дошка для нарізання молочних продуктів (сиру) з тріщинами, при натисканні звідти вилазять таргани».

«І таких прикладів багато», – запевняє Яворський. – Якщо ж заїхати в ті інтернати, куди ми плануємо переводити людей, то там бачимо в рази кращу ситуацію. Умови перебування підопічних чудові, інколи кращі, аніж в декого вдома. Все змінилось в кращу сторону за останніх декілька років, до того там також була кричуща ситуація».

З метою усунення недоліків та для покращення умов перебування підопічних в департаменті просять розглянути проект рішення «Про припинення Снятинського дитячого будинку-інтернату».

«Припинення – це не закриття закладу. Так мусить звучати рішення згідно вимог кодексу», – уточнив Яворський.

Під час обговорення депутат Микола Дроняк повідомив, що він в складі комісії виїжджав у заклад і суттєвих зауважень не було виявлення.

«Є звернення від колективу, в якому вони просять змінити назву даного закладу, реорганізувати його, прописати новий статут. Зі збереженням дитячого відділення. Всі зауваження стосуються керівника, його треба звільняти і визнавати роботу незадовільною», – повідомив Микола Дроняк.

Однак тільки 10 депутатів підтримали дану пропозицію. Дмитро Дякур попросив голову ОДА Олега Гончарука і голову облради Олександра Сича взяти під особистий контроль формування штатного розпису новоствореного розширеного психоневрологічного інтернату. Володимир Кифорук також був у складі комісії – і його враження і висновки кардинально різняться від висновків Миколи Дроняка.

«Виграють і підопічні, і працівники. Треба об’єднати і зробити порядок», – зауважив Кифорук.

Відтак 55 депутатів проголосували за припинення Снятинського дитячого будинку-інтернату.