Інтелектуал також піддав критиці прес-реліз заходу, адже вбачає неспівпадіння інформації стосовно перебування Сворак від спецслужб на Сході і бажання пройти поліграф.

“Треба щоб на це дивилися спецслужби України, Служба безпеки, штаб АТО, як вона потрапила у списки по обміну. Натомість, організатори більше акцентували на двох речах: на тому, що вона не з Надією Савченко і вона таки в список по обміну потрапила. Це взагалі-то не новина. По тих відео і по фото під час звільнення є сумніви: був той полон, чи ні?

В самому прес-релізі говориться про те, що Ольга працювала на користь України, там була на українській стороні і працювала на лінії розмежування. А вже у наступному абзаці ми читаємо, прес-реліз, де написано, що вона згідна пройти поліграф в СБУ.

Вибачте мене, але якщо я працюю під прикриттям, як агент, наприклад, як агент СБУ, то для чого СБУ мене має ще перевіряти. Зрозуміло, що є протокол, по якому завжди при поверненні з ворожої території відбувається, якщо не допит, то відбирання пояснень та фактажу, яку інформацію мала, бачила і таке подібне. Тому що це є оперативна інформація для спецслужб.

Для мене не зрозуміло, як з полону можна добре виглядати, там косметика, нормальний одяг і так далі. Тому, що в людей забирають все, вибивають зуби, вібдивають нирки. І люди просто дякують, що живі залишилися. Ми бачимо, натомість, подають валізу і так далі. Тому мені виглядає, я не хотів би робити якихось голосних заяв, але особисто в мене, як для інформаційного аналітика, який аналізує інформацію, а не тільки емоційну складову, там подобається мені пані Ольга, чи ні. Тому, що зі сьогоднішніх її різких відповідей своїм колегам-журналістам, зрозуміло, що вона подобатися мені не може.

Я намагаюся, все таки, інформацію вивчати. Я не отримав жодної інформації, яка б мене переконала в тому, що Ольга Сворак здійснювала якусь патріотичну місію на Сході. Це виглядає, як простий зальот, де поїхала чомусь на ту сторону і це ще треба з’ясувати чому. І спецслужби мали би з’ясовувати чому, а далі тоді будемо говорити”, – заявив Ігор Ткач.

Результат пошуку зображень за запитом "Ігор Ткач"
Ігор Ткач

.

Аналітик каже, щоб без офіційної заяви від СБУ не вірить у особливу місію перебування Ольги Сворак на окупованій території, пишуть Версії.

“Без офіційної відповіді СБУ, де буде написано чорним по білому, що пані Ольга була нашим агентом, яка здійснювала місію, врятувала таких-то цивільних, таких-то військових, особисто я віри не маю. Як і не маю віри, зрештою і до організації Голос, хоч вони розповідають, що вони такі білі і пухнасті. Тому, що я пам’ятаю добре їхню діяльність рік тому – приїзд Саакашвілі, виборчу кампанію Насалика та інші речі. Тобто я бачу, що це активісти, які працюють на замовлення. На чиє замовлення працювали громадські активісти зараз, – якщо на українську сторону, дай Бог, я не маю нічого проти, я навіть за те, щоб їй дали медаль за заслуги перед Прикарпаттям. Але якщо це не так, то я думаю, що служби мали би зайнятися відповідними речами”, – зауважив Ігор Ткач.

Читайте також:

Там методи катування такі, що синців навіть не видно, – Сворак про своє перебування в полоні (відео)

“Якшо вам так легше, придумайте за мене”, – Сворак франківським журналістам (відео)

Зі мною спілкувалися невідомі, щоб забезпечити більш-менш нормальне ставлення до мене в СІЗО, – Сворак (відео)