Церковна громада на Коломийщині виходить з-під Московського патріархату
На Коломийщині діють кілька храмів Московського патріархату – у Ценяві (на об’їзній коломийській трасі), у селі Чехова та в самій Коломиї.

Цими днями заявили про вихід з-під юрисдикції мешканці Старого Гвіздця, де дотепер функціонувала православна церква Московського патріархату, пишуть Версії з посиланням на “Дзеркало Коломиї“.

Сільські активісти зібрали 400 підписів жителів, які захотіли належати до Київського патріархату, проти чотирьох, які хочуть залишатися в патріархаті Московському.

15-го жовтня відбулися збори парафіян, на яких йшлося про зміну юрисдикції – зміну ієрархічного підпорядкування з УПЦ МП на УПЦ КП. Складено відповідного протокола, якого повезуть до Івано-Франківської ОДА.

Але проти рішення церковної громади виступив настоятель храму Микола Кушнір.

– Відвідують старогвіздецьку церкву десь осіб 70, не більше, переважно люди похилого віку, які не можуть ходити до православної церкви УПЦ КП у Гвіздці, – розповідає уповноважений церковної громади Микола Костюк. – Священика отця Миколу давно ми просили змінити підпорядкування з Московського на Київське. Однак, жодні умовляння не допомагають. Мало того, “під шумок” отець Микола надумав був змінити церковний статут так, щоби сама церковна споруда перейшла від власності громади у власність єпархії УПЦ МП. А нам, вірянам, було сказано: “Хочете собі української церкви, то будуйте”… Однак, громада одностайно висловила свою позицію: ми хочемо молитися в українській церкві не лише за зовнішньою формою, але й за суттю. Московський патріархат – путінська “п’ята колона”. Російську агресію вони називають громадянською війною.

Прокоментував ситуацію з протистоянням у Старому Гвіздці єпископ Коломийський і Косівський УПЦ КП Юліан Гатала.

– За положеннями церковного права храм певної конфесії може перейти у власність єпархії тієї конфесії лише у випадку, коли там не залишилося жодного прихожанина. У Старому Гвіздці церковна громада нікуди не поділася, вона тільки вимагає зміни юрисдикції, на що має законне право. Храм як належав їй, громаді,так і повинен належати. Сам же процес переходу громад МП в Україні у лоно Київської церкви триває. Щодо російської православної церкви, як і будь-якої іншої, то вона, звісно, має право на богослужіння в Україні. Слід лише ліквідувати нісенітницю в визначенні – українська, але підпорядкована Москві. Нонсенс. Я впевнений, що незабаром все українське православ’я буде єдиним організмом з центром у колисці нашої віри – Києві.