jarmarok_idej

Івано-Франківськ приєднався до всесвітнього руху сталого розвитку. У місті успішно завершилась апробація освітньої програми “Стале домогосподарство”: понад 120 франківчанів-волонтерів, серед яких представники ОСББ, підприємці, викладачі, студенти, домогосподарки, пенсіонери, працівники соціальних служб та лікарі, взяли участь у її випробуванні та адаптації до українських реалій.

Впродовж трьох місяців волонтери у повсякденному житті практично застосовували поради програми щодо енергозбереження, сортування сміття, зменшення водокористування, стежили за безпекою своєї оселі та навчались заощаджувати сімейний бюджет. Як результат — по завершенню програми усім учасникам вдалось змінити свій стиль життя та звички, зокрема зменшити кількість відходів до 40%, скоротити використання води на господарські потреби до 20% та знизити споживання електроенергії до 12%.

Після апробації наприкінці травні 2014 року у Франківську розпочалась реалізація нового етапу програми, до якого вже долучилось понад 70 нових учасників. На підтримку програми за сприяння міської ради Івано-Франківська у місті проведуть Ярмарок ідей.

Адреса заходу: Площа Ринок.

У програмі Ярмарку:

•   Презентація програми “Стале домогосподарство” та набір до екокоманд.

  • Знайомство з учасниками екокоманд, що брали участь у адаптаційному етапі програми: розкажуть про власний досвід участі, як змінився їхній стиль життя  та скільки ресурсів заощаджують відтепер їхні родини.
  • Консультпункти: поради, як заощаджувати воду, електроенергіюта гроші, де у місті здати різні види відходів для переробки;
  • Спілкування в середовищі “Івано-Франківськ Тепле Вело-Місто” та обкат нових велосипедів від крамниці “Велохата”;
  • Показ мод — “Треш-колекшн” від студентів Центру ПТО №1 Івано-Франківська:

 одяг з матеріалів, що були у вжитку.

Майстер-класи для дітей та дорослих:

  • Як розрізняти екомаркування товарів;
  • Хендмейд-вироби з вторинної сировини — “Друге життя речей”
  • малювання на картоні для дітей.

Також у рамках заходу пройдуть акції:

  • Вирахуй свій екологічний слід: мешканці міста зможуть дізнатися, скільки гектарів землі потребує їхня життєдіяльність, та порівняють свій екослід зі світовим.
  • Обміняй макулатуру на яблуко, батарейку — на морквину.

!Усі виручені гроші за зібрану вторсировину будуть передані до Міського соціального центру.

  • Принеси старі велозапчастини та велосипеди — обміняй на 5 велогрошей/1 кг:

акція від міської асоціації велосипедистів міста та крамниці “Велохата”.

Учасники Ярмарку: нові та досвідчені учасники програми (екокоманди); Міський центр соціальних служб та його підопічні; представники екологічних організацій; громадський рух “Тепле місто” та міська асоціація велосипедистів; представники заготівельників вторинної сировини та переробки відходів від міської ради Івано-Франківська; керівники програми “Стале домогосподарство”; Також до участі у Ярмарку запрошений Міський голова Віктор Анушкевичус.