poroshenko

Порошенко був серед засновників Партії регіонів у 2001-му. Через три роки став одним із лідерів Помаранчевої революції. За президентства Ющенка був мі­ністром закордонних справ, а вже у 2012-му працював міністром економіки в уряді Азарова. Пізніше активно підтримав Євромайдан.

Новий президент – це розважливий і обережний політик, власник кондитерської корпорації, телеканалу та ще кількох компаній. Його статки оцінюють у 1,3 млрд. доларів. Більшість українців вважає, що саме олігархи розграбували країну. Та виявилося, вони готові пробачити Петру Порошенку його багатство. Чому? Та просто якщо взяти весь «асортимент» кандидатур і критерії їх оцінки, то загальна сума балів виходить найбільшою саме у Порошенка. Так, не найгірший із олігархів і не найчесніший серед кандидатів, не східний і не західний українець виявився прийнятним для переважної більшості.

Під час кампанії та в день виборів Порошенко поводився впевнено. На запитання журналістів відповідав усіма мовами, які знає, – українською, російською, англійською. Як і всі інші, обіцяв викорінити корупцію, а ще – повернути Крим, підвищити зарплати, зміцнити армію, вести Україну в Європу, а з Росією… вести діалог. Крім того – вже до кінця року провести парламентські вибори.

«Україна виграла боротьбу за саму себе», – написала найавторитетніша польська газета «Rzeczpospolita». Нова влада, на відміну від 2004 року, вже не зможе ігнорувати настрої громадян. І Петро Порошенко мусить про це пам’ятати.