art-pole

Художники і музиканти з Криму й Карпат, з різних міст України, Польщі, Туреччини та  Великобританії створили кілька спільних проектів. Протягом п’яти днів на відкритому майданчику демонструвалися фільми з програми DocuDays UА, відеопоезія від Cyclop, відеоарт F.I.V.E. feelings та ще 13 фільмів від проекту #Babilon’13. Також учасникам до перегляду запропонували нові українські документальні стрічки, представити свої роботи режисери приїхали особисто.

В лендарт-програмі ARTPOLE.IF взяли участь не лише  її постійні учасники Мирослав Вайда, Анатолій Бєлов і Віталій Кохан, але й художники, що запропонували свої об’єкти вперше. Адже, як запевняють автори робіт, кожен проект – індивідуальний,  та в той же час всі вони віддзеркалюють загальний стан і прагнення порозуміння.

Хоча серед українців звучали і сумніви, щодо доречності проведення мистецької події в складний для країни час, організатори ще раз наголошують на важливості ARTPOLE.IF саме зараз «Щоб навчитися усвідомлювати й діяти, треба перш за все навчитися чути — про це були наші музичні виступи, майстер-класи, об’єкти, фільми й дискусії. Говорили про Донбас, Крим, а також про незалежні культурні ініціативи з різних регіонів України та взаємні комунікації».

Як зазначають організатори, аудиторія ARTPOLE.IF була уважною і зосередженою, з розумінням поставилася до запропонованого формату, не нарікаючи на відсутність розгалуженої розважальної програми.

Більш того, на ARTPOLE.IF вирішили, що вчитимуть творити, чути і діяти своїх учасників надалі.Тож під час проведення події в с. Уніж  було створено не тільки нові проекти, а й зародилися ідеї щодо продовження  творчої лабораторії «АртПоле». Наступні зустрічі відбудуться в Тернополі наприкінці серпня та восени в Одесі.

Саме в Тернополі пройде представлення кримськотатарської культури в рамках Дня міста на базі галереї «БункерМуз». Сюди завітають відомі музиканти, віджеї, поети, а також буде  насичена програма з майстер-класами, кінопоказами та лекціями. Крім того «АртПоле» та «БункерМуз» працюють над спільною мистецькою подією – Just in between.

Головним телевізійним партнером ARTPOLE.IF виступив телеканал ICTV. Інформаційні партнери: «Український тиждень», «Галицький Кореспондент» та книгарня «Є».

ARTPOLE.IF відбулося за сприяння Польського Інституту в Києві та Інституту Адама Міцкевича.

Довідка:

Агенція «АртПоле» — фестивалі, концерти, виставки, вистави, читання та експериментальні проекти, які поєднують в собі різні напрямки сучасного і традиційного мистецтва.

«АртПоле» працює з митцями як з України, так і з інших країн. Деякі з них є всесвітньо відомими, деякі — талановитими дебютантами. Визначальною у виборі проектів до співпраці є якість мистецького твору. Також зазвичай «АртПоле» виступає організатором тих мистецьких подій, до яких має безпосереднє відношення — як ініціатор, автор або співавтор ідеї.

Наймасштабнішою подією агенції є однойменний фестиваль «АртПоле» — перший з українських openair’ів. Він поєднує експериментальну етнічну музику, лендарт та нетрадиційні майстер-класи з традиційних ремесел, сучасні технології і життя просто неба протягом тижня. Активне фестивальне життя триває цілий рік — у вигляді клубних концертів, виставок, нових сценаріїв, відео- та аудіоробіт, обміну ідеями, враженнями і емоціями в соціальних мережах.