solovey

21 листопада в Івано-Франківську народний обранець від Прикарпаття Юрій Соловей розповів про прийняття надважливих для будівництва та утримання доріг в Україні та Івано-Франківщині законопроектів у парламенті, –  пишуть Версії.

«Що мені дуже приємно, що український парламент працює ефективно. За останні пленарні тижні показник прийняття законопроектів склав понад 80%. Це один з кращих показників за час робити всіх українських парламентів. Незважаючи на різні точки зору, на різні політичні настрої у суспільстві український парламент працює і працює, приймаючи надзвичайно важливі законопроекти, як для нашої держава, так і зокрема, для регіонів», – підкреслив Юрій Соловей.

Як один з лобістів законів про Дорожній фонд, народний обранець пояснив, чому важливими, перш за все, є законопроекти №4014а (Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про джерела фінансування дорожнього господарства України” щодо удосконалення механізму фінансування дорожньої галузі) та № 4015а (Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо удосконалення механізму фінансування дорожньої галузі).

«До останнього часу у нас була практика коли податки, які сплачують люди у вигляді акцизу при виробленні нафтопродуктів чи при імпорті нафтопродуктів, чи акциз, коли завозяться машини, тобто цільові податки, які закладені в кожній літрі бензину до останнього часу йшли в загальний кошик в загальний фонд державного бюджетну і після того, рішенням про державний бюджет виділялося за залишковим принципом сума на утримання, чи розвиток українських доріг. Минулого тижня нам вдалося повністю змінити цю ситуацію і вдалося прийняти три надзвичайно важливих законопроекти. Я їх називаю дорожніми законопроектами. Це закони, які створюють Дорожній фонд в нашій державі, які чітко регламентують, що всі податки, які платить автомобіліст і споживач цільово повинні йти до Дорожнього фонду і цільово повинні використовуватися на утримання, експлуатацію, відновлення і будівництво українських доріг. Це означає, що дорожня галузь вже починаючи з 2018 року отримає, як мінімум, втричі більше фінансування, ніж вона отримує сьогодні», – зауважив парламентар.

Нардеп підкреслює, що цей пакет законопроектів важливий тим, що він розділяє дороги національного і міжнародного значення і розділяє дороги місцевого значення.

«Дороги місцевого значення починаючи з 2018 року передаються на регіональний рівень. І за їх утримання будуть відповідати якраз місцеві органи влади, а не так, як зараз – «Укравтодор». І сьогодні для того, щоб отримати мінімальні кошти на утримання цих доріг потрібно йти з «простягнутою рукою» до Києва, просити, стукати в кабінети. Комусь вдається, комусь – ні. Але це ручна система. Ми цю систему, прийняттям дорожніх законів, абсолютно зламали. І сьогодні місцеві дороги з 2018 року передаються на місцевий рівень, але поряд з цим на місцевий рівень також автоматично передається 35% всього Дорожнього фонду, який буде збиратися в державі», – зауважив Юрій Соловей.

Прийняття законопроектів тепер дозволить збільшити бюджет на підтримку належного транспортно-експлуатаційного стану місцевих доріг в області. Тож, якщо в 2018 році прогнозується додатково 400 мільйонів гривень, то в 2020 році Прикарпаття повинно отримувати не менше, ніж 1 мільярд гривень на утримання місцевих доріг.

«На прикладі Івано-Франківської області можу сказати, що сьогодні на ці цілі Івано-Франківська область отримує менше 100 мільйонів гривень. Вже, починаючи з 2018 року, виключно, на вирішення проблеми місцевих доріг Прикарпаття отримає понад 400 мільйонів гривень. З 2019 року ця сума виросте, оскільки Дорожній фонд у 2018 році формується з 50% всіх податків, які закладені у вартості бензину. У 2019 році – 75%, а у 2020 році – 100% всіх податків, які закладені у кожній літрі бензину, вони цільово будуть йти на утримання і розвиток українських доріг. Тому Прикарпаття, для прикладу, у 2018 році отримає 400 мільйонів, у 2019 році – понад 600 мільйонів, а починаючи з 2020 року Івано-Франківська область повинна отримувати не менш, як 1 мільярд гривень на утримання місцевих доріг. Я говорю тільки про місцеві дороги. Крім того, ми чітко розуміємо, що на території області є національні дороги і міжнародні дороги, які будуть фінансуватися за рахунок Державного дорожнього фонду, який буде формуватися у розмірі 60% від суми всіх податків, які стягуються цільовим методом в результаті збору коштів від палива. Це надзвичайно важливий пакет законопроектів. Ці закони дорожня галузь очікувала дуже давно. Дуже складно було прийняти їх в українському парламенті. Але, все ж таки, нам вдалося це зробити»,– підкреслив народний депутат України Юрій Соловей.

Нагадаємо, нардеп є одним з лобістів закону та неодноразово з трибуни Ради закликав колег підтримати законопроект.

Згідно з пояснювальною запискою, реалізація проекту акту дозволить:

– забезпечити будівництво та реконструкцію автомобільних доріг загального користування;

– забезпечити належне утримання та своєчасний ремонт автомобільних доріг загального користування та покращити їх технічний стан;

– виконати ремонт і реконструкцію існуючих мостів і шляхопроводів для доведення їх характеристик до нормативних параметрів;

– забезпечити безпеку і покращити організацію дорожнього руху (дорожні знаки, освітлення, розмітка, огородження і т.д.); – покращити дорожню інфраструктуру (придорожній сервіс) та підняти її рівень до європейських стандартів.

Читайте також:

Соловей розповів, скільки мільйонів гривень отримає Прикарпаття після прийняття закону про Дорожній фонд

Юрій Соловей: «Моя мета – відновити усі ключові автомобільні «артерії» Гуцульщини»