У 2018 році Україна запустить на орбіту свій перший супутник

Голова Державного космічного агентства України Павло Дегтяренко заявив, що 2018 рік стане знаковим для України. Він анонсував, що у наступному році відбудеться довгоочікуваний запуск першого супутника українського виробництва «Либідь», пишуть Версії з посиланням на uapress.

За його словами, подія мала відбутись ще у 2011 році, а згодом було оголошено про запуск у поточному році. Однак у зв’язку з рядом причин його перенесли на другу половину 2018-го року.

«Тривалий час критичні питання з реалізації проекту не вирішували. Це призвело до накопичення комплексу проблем, які нині становлять достатньо серйозний виклик, з яким агентство має впоратися», – пояснив Дегтяренко.

Він також наголосив, що фінансово проект підтримав Кабмін. Наразі необхідно провести певні роботи, після чого геостаціонарний телекомунікаційний супутник «Либідь» запустять на орбіту. Як результат, українці матимуть свій власний супутник зв’язку.

До слова, супутник «Либідь» допоможе сформувати Національну систему супутникового зв’язку України. В результаті чого в країні надаватимуться послуги регіонального і закордонного телебачення. Крім того, передача даних, відеоконференції та Інтернет відбуватимуться на основі невеликої супутникової наземної станції VSAT.