1

Росіянин, який переїхав з сім’єю на Прикарпаття, оскаржує у суді рішення департаменту міграційної служби, яким йому відмовили у наданні статусу біженця. Відтак чоловік переймається, що його можуть депортувати до Росії, де місцеве ФСБ відкрило проти нього кримінальну справу за тероризм.

Підтримати побратима до суду прийшло кілька десятків учасників АТО, які вважають, що він має право жити в Україні. Тому атовці вирішили спільно боротися за те, щоб Олега Бутусіна не депортували.

На початку судового засідання представник міграційної служби Наталія Цахнюк повідомила, що не ознайомлення з позовом Бутусіна, тому клопотала про перенесення розгляду справи, пишуть Версії.

“Ми отримали тільки електронний варіан ухвали. Цього мало, щоб визначились з відповіддю стосовно позовної заяви.  В нашій області немає відділу, який займається справами біженців. Тому особи, які хочуть вирішувати ці питання, повинні звертатись у головне управління міграційної служби у Львівській області», – виступила Цахнюк.

Захисник Бутусіна Володимир Бандура стверджував, що всі документи були подані та відправлені вчасно. І таке клопотання Цахнюк є ще одним свідченням неорганізованості в міграційній службі.

Суддя  Надія Микитин наголосила, що це лише попереднє судове засідання, а не розгляд справи по суті. Тому у суді оголосили перерву на 10 хвилин, щоб представник відповідача зміг ознайомитись зі змістом позовної заяви.

Після ознайомлення Наталія Цахнюк заперечилв проти позову в повному обсязі. Вона також повідомила, що клопотатиме про залучення в якості свідка працвника ДМС,  вів справу Бутусіна.

Сам Бутусін заявив, що дізнався про відмову у наданні йому статусу біженця лише 7 листопада, хоча рішення міграційної служби датується 16 вересня. За словами позивача йому в телефонній розмові повідомили, що йому відмовлено у наданні статусу. Проте у письмовій формі відмови не отримував, і ознайомився із відмовою лише тоді безпоседньо у саміій міграційній службі, коли особисто поїхав до Львова. Підтвердженням його слів може слугувати відповідний запис у реєстраційній книзі, копію якого суддя Микитин попросила долучити до справи.

Сторони процесу повинні протягом 5 робочих днів надати суду всі докази, в їх числі свідоцтва про народження 10 дітей Бутусіна та аудіозапис співбесіди в міграційній службі.

Ухвалою суд призначив рогляд справи по суті на 1 грудня о 14.15.

Сім’я Бутусіних переїхала з Росії в Україну понад рік тому. З далекого Владивостока вони втекли в Західну Україну через політичні репресії.

Олег Бутусін останній рік воював, як доброволець на боці України. Цього літа ФСБ відкрило проти нього кримінальну справу за тероризм. Він неодноразово в Росії звинувачував Путіна в занепаді країни та політиці геноциду.

Тепер росіянин, який зі зброєю в руках захищав Україну, не може отримати статусу біженця. Його дружина з немовлям на руках навіть просила про це Президента, коли той з офіційним візитом перебував в Івано-Франківську, але відповіді на своє звернення Бутусіни так і не отримали. Тож добровольця АТО можуть депортувати з Прикарпаття до Росії.

Зараз Олег Бутусін з дружиною Тетяною та десятьма дітьми мешкають в селі Придністров’я Галицького району. Двокімнатний будиночок з кухнею – це все, що родина змогла собі дозволити після того, як за «копійки» продала все своє господарство в Росії.