1

Круглий стіл під назвою «Дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів Івано-Франківської області. Вчора. Сьогодні. Завтра» організувала правозахисна громадська організація “Дім Права”. Голова цієї громадської організації запропонував створити програму щодо захисту прав людини, пишуть Версії.

Захід пройшов за участю представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, поліцейського Омбудсмена, місцевої поліції, депутатів обласної ради, представника ОДА та прокуратури, юстиції, громадських організацій. Світлана Дем’янчук Регіональний координатор взаємодії з громадськістю у Івано-Франківській області від Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини повідомила про те, що в результаті проведення національно-преаентивних візитів виявлено кілька порушень щодо дотримання прав людини у франківському відділку поліції.

“Є кілька порушень, проте, ми вже подали рекомендації щодо їхнього усунення”, – зазначила Світлана Дем’янчук.

Зокрема, представниця Уповноваженого ВРУ з прав людини в Івано-Франківській області зазначила, що люди, які знаходяться у відділках не реєструються.

Немає кімнати по затриманих і доставлених. Насправді є дві такі, але вони опечатані. Також серед системних порушень у відділках області Світлана Дем’янчук назвала те, що книг скарг і пропозицій немає у вільному доступі. І, навіть, якщо є записи, то на них ніхто не відповідає.

Також відділки не облаштовані пандусами, або ті, що є не відповідають нормам. Також у відділку Івано-Франківська немає кімнат для проведення слідчих дій чи опитування затриманих. Виявляється, що проблема у фінансуванні.