В рамках події учасників знайомитимуть зі станом реформи судової системи в Україні, роллю громадськості у процесі реформи, та нададуть практичні інструменти для моніторингу стилю життя суддів, пишуть Версії з посиланням на ГК.

“Люди хочуть “спринту”, швидкого очищення судів та суддів. Але слід розуміти, що це буде довгий та виснажливий марафон. Рівень довіри до суддів, на жаль, не поспішає зростати – попри всі наші зусилля. Зокрема, цього року багато сподівань покладалося на оновлений Верховний суд, але вони не виправдались”, – висловилась Людмила Слива, юрист кампанії “ЧЕСНО. Фільтруй суд!”.

Громадські активісти, журналісти та спостерігачі ОБСЄ, які відвідали захід, розповідали про випадки недобросовісного суддівства, намагання деяких суддів заборонити присутнім на засідання фото- та відеозйомку.

За словами представників “Центру політичних студій”, у 2016 році 63% українців не довіряли чи не повністю довірялисудам. Цей відсоток, у порівнянні з 2015 роком, знизився на 16%, тож можна говорити про поступове та повільне зростання довіри до судів. Втім, як каже Людмила Слива, роботи ще дуже багато, адже повністю довіряють судам, згідно цього ж опитування USAID, всього 6% населення.

“Ми знаємо, як у суди попадають люди і що вони там роблять. Але судді є різні – в тому числі, мудрі та поважні. А інших ми можемо наставити на шлях істинний, з власного досвіду знаю це”, – переконаний громадський активіст Сергій Чирва.