http://times.cv.ua/wp-content/uploads/2016/08/%D0%BB%D1%96%D1%81-%D0%BA%D1%80%D1%83%D0%B3%D0%BB%D1%8F%D0%BA-e1470296496949.jpg

З метою недопущення відміни мораторію на експорт необробленої деревини за межі митної території України 2 грудня деревообробники планують провести на підприємствах галузі одноденний попереджувальний страйк, пишуть Версії з посиланням на  Фіртка.

“Під час страйку провести мітинги в обласних і районних центрах, де прийняти резолюції про недопустимість відновлення експорту лісу-кругляка та направити прийняті резолюції Президентові, Голові Верховної Ради і Прем”єр-міністру України“, – кажуть в Асоціації.

Також в їх планах звернутися до всіх профільних асоціацій України, Обласних і Районних Рад народних депутатів, громадських організацій та рухів з клопотанням підтримати деревообробників і прийняти участь у страйкових заходах, скерованих на збереження мараторію.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко під час саміту Україна-ЄС в Брюсселі повідомив, що має намір ініціювати скасування мораторію на експорт необробленої деревини. Взамін МВФ надасть Україні 600 млн євро макрофінансової допомоги.

 

На початку липня 2015 року президент Петро Порошенко підписав закон про мораторій на експорт лісу. Він зробив це через три місяці після прийняття закону Верховною Радою. Мораторій вводиться строком на десять років. Діяти він почав для порід, крім сосни, – з 1 листопада 2015 року; для порід сосни – з 1 січня 2017 року.