Літня наукова студія унікальна, розповідають організатори, бо програмувати самотужки роботів діти будуть вперше.

«Почнемо конструювання з Lego, а потім підключимо автоматизацію тих конструкцій, які складуть учні, – розповідає викладач курсу “Lego RoboARM” Олександр Рашкевич. – Сьогодні розроблено чимало конструкторів із власним програмуванням, але їх вартість дуже висока, не кожні батьки можуть дозволити придбати дітям такі іграшки, ми ж хочемо навчити школярів писати свої програми для маніпуляторів».

Маніпулятори – пристрої, які дозволяють переміщати об’єкти, простіше кажучи це –  роботизована рука. Сьогодні маніпулятори використовують на кожному виробництві.

«Маніпулятори це те, чим обладнують роботів, наприклад маніпулятори на заводах зараз виконують усю автоматичну роботу замість людей,  – каже Олександр Рашкевич. – Знання здобуті учнями під час курсу знадобляться їм у майбутньому, пройде років десять і нашим дітям потрібно буде знайти себе у роботизованому суспільстві».

Окрім, курсу “Lego RoboARM” школярам з 8 років пропонують заняття у 3D-школі та вивчення прототипів систем «розумного будинку». Наприклад, на базі платформи Arduino можна дистанційно керувати вуличним і кімнатним освітленням, поливом рослин, моніторингом роботи та споживання електроприладів у будинку, систем охорони та відеоспостереження.

Зараз триває набір у літню наукову студію на базі «Нової Енергії», навчання відбуватимуться протягом літа.