У Франківську діють нові умови оподаткування нерухомості

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, повідомляє прес-служба ДПІ Івано-Франківська.

Оподатковуватись буде загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

Фізичним особам передбачаються пільги, зокрема, податок нараховується, виходячи із загальної площі житлової нерухомості, зменшеної на 60 м2 для квартир і на 120 м2 для будинків.

У разі одночасного володіння різних типів об’єктів житлової нерухомості база оподаткування зменшується на 180 м2.

Сільські, селищні, міські ради можуть збільшувати граничну межу житлової нерухомості, на яку зменшується база оподаткування та встановлювати пільги з податку, що сплачується на відповідній території.

Івано-Франківською міськрадою граничну межу житлової нерухомості збільшено до 120 м.кв. для квартир та 240 м.кв. для будинків.

Але, якщо площа житлової нерухомості перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної площі, затвердженої рішенням органів місцевого самоврядування, або використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, позичку, використовуються у підприємницькій діяльності) пільги не надаються.

Ставка податку за 1 м² загальної площі об’єктів житлової та нежитлової нерухомості для фізичних і юридичних осіб встановлюється в розмірі, що не перевищує 2% мінімальної заробітної плати на рік (24,36 грн.).

Для об’єктів нежитлової нерухомості на 2015 рік ставки податку, не можуть перевищувати 1% мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за 1 м2 для об’єктів нежитлової нерухомості (12,18 грн.).