Результат пошуку зображень за запитом "франківськ вулиця галицька"

Йдеться про ремонт частини від перехрестя Новгородської-Дністровської до Ратуші.

Назарій Рогів, працівник комунального департаменту міськвиконкому, зауважив, що колись на відрізку, про який мова, розташовувалась Галицька брама. Ця частина історично є північними воротами до центру міста, всі, хто рухаються з боку Пасічної, заходять до середмістя з цієї вулиці, пишуть Версії з посиланням на Галку.

Рогів сказав, що однією з причин, чому тут хочуть зробити ремонт, є те, що перед тим було зроблено ремонт Тринітарської, завершується роботи на Станіславській. Тому ці об’єкти хочуть поєднати в одне ціле.

Також ремонт має вирішити комплекс проблем на цій вулиці.
Першою з них є автомобільна експансія, запарковані машини, які заважають пішоходам.

“Ми вважаємо неправильним те, що декілька десятків автовласників заважають декільком тисячам пішоходів”, – наголосив Рогів.

Крім того, пішоходам, батькам з дитячими візками заважає стихійна вулична торгівля та накопичення МАФів.

Ще одна проблема – відсутність належного освітлення. Нестачу ліхтарів компенсує реклама та вивіски. Однак вони також є візуальним сміттям.

Також на Галицькій є труднощі з водовідведенням.

За словами Рогіва, проектантам будуть пропонувати усунути транзит машин по цій вулиці та зменшити кількість паркомісць. Це дозволить звільнити простір для дерев, лавочок, ліхтарів.

Представниця ініціативи “Франківськ, який треба берегти” Марія Козакевич додала, що важливо показати також історичне минуле цієї вулиці. Наприклад, провести археологічні розкопки та показати мешканцям і туристам частину історичних мурів.

Ігор Панчишин, архітектор, вважає, що косметичний ремонт не вирішить основних питань. Це дозволить зробити тільки правильна стратегія, впровадження історико- архітектурного плану, генплану міста.

Володимир Ідак, представник департаменту архітектури, додав, що вуличні меблі й дерева не зроблять цю вулицю прогулянковою, затишною, вулицею для відпочинку. Адже вона використовується суто для транзиту.

“Фундаментальна тема, яку треба в місті вирішувати, це організація транспортного руху, – сказав Ідак. – Тут зібралися ті, хто за обмеження транспортного руху в центрі міста, а якщо ви зустрінетеся з підприємцями і скажете їм про це, то вони вас з’їдять”.

Також Ідак звернув увагу, що в місті після ремонтів зникають кам’яні бордюри, які перестояли дві світові війни. Замість них ставлять бетонні, які дуже швидко втрачають нормальний вигляд.

Мар’яна Вершиніна, представниця ГО “Мами Прикарпаття”, закликала зробити вулицю більш доступною та робити малі архітектурні форми у тому ж стилі, що й на інших площах міста.