1

Франківці продовжують долучатися до програм з використання альтернативних джерел енергії. На даху житлового будинку в приватному секторі встановили сонячна електростанцію, потужністю 7,8 кВт., яку підключили до так званого «зеленого тарифу».

По це написав у мережі Фейсбук Lyubomyr Kitral. «Локація: м.Івано-Франківськ. Сонячна електростанція, потужністю 7,8 кВт. підключена до “зеленого тарифу”. Приклад розрахунків по «зеленому тарифу”: До прикладу, СЕС виробляє 1000 кВт. за місяць. З них, 300 кВт. використовує домогомподарство на власні потреби. Решта – 700 кВт. продає в мережу по 5,5 грн. за 1 кВт. Вкінці місяця споживач на свій рахунок отримує 700 кВт.*5,5грн. = 3 850 грн».

Для довідки.

Зелений тариф – механізм, призначений для заохочення населення для вироблення електроенергії з альтернативних джерел енергії.

Згідно закону про електроенергетику, зелений тариф – тариф, за яким оптовий ринок електричної енергії України зобов’язаний закуповувати електричну енергію, вироблену на об’єктах електроенергетики з альтернативних джерел енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії – вироблена лише мікро-, міні-та малими гідроелектростанціями), у тому числі на введених в експлуатацію пускових комплексах.