На щастя потерпілих немає, адже мешканець будинку Богдан Фрейнак зумів вчасно погасити осередок займання.

«Сьогодні в дев’ятій годині ранку почув крик сусідки, яка кричала, що щось горить. Вибіг на коридор. Між першим та другим поверхами побачив полум’я, яке сягало третього поверху від чого поплавився електричний дріт. Я вбрав капюшон, щоб захиститись від вогню, і перекрив стояк. Після чого викликав газову службу та МНСників. Вони щось роблять, але нам нічого не кажуть», – пояснив Богдан Фрейнак.

Змінний майстер аварійно-диспетчерської служби Володимир Костюк розказав що трапилось:

«Відбулось попадання електроструму на газову розводку з виносом металу і подальшим загоранням. Полум’я ми не бачили, тому що нас викликала пожежна служба, полум’я було погашено, кран перекрито», – каже Костюк.

Богдан Фрейнак написав пояснюючу, як все було насправді. Тому мешканці будинку сподіваються, що пояснююча буде розглянута і винуватця загорання знайдуть.

«Газовики зняли лічильник без свідків і понесли до машини. Вони сказал , що причину загорання мають встановити МНСники, тобто вони мають написати акт», – додав Богдан Фрейнак.

Пояснюючу записку за словами Фрейнака складав слідчий Івано-Франківського відділу поліції Олександр Демків.

«Акт на лічильник був складений. Що з тим лічильником робити, якщо він протікає і його треба міняти. Але газовики кажуть, що міняти лічильник не будуть, поки електрики не встановлять осередок загорання. МНСники на виклик приїхали, але розібратися з цим мають електрики», – розяснює слідчий.

Тобто, газовики, знявши лічильник і склавши акт, вчинили правомірно.

Головний інженер комунального підприємства «Дирекція замовника» Володимир Проданюк пояснив, що пошкодження на з’єднанні на трубі газопроводу відбулося через неправильне підключення до електричниої мережі газової плити в квартирі №1.

«Цей будинок із загальною кухнею, а мешканка квартири №1 зробила собі індивідуальну кухню. Користувалась при цьому подовжувачем. Видно, що в квартирі №1 повністю вигорів подовжувач, вони взагалі є небезпечними, але люди продовжують ними користуватись. Продовжувач знаходився на підлозі, почав диміти, прогорів паркет, прогоріла чорнова підлога. А щодо лічильника, то його забрали в метрологію, але він не був діючий, десь з 2012 року лічильник не працював. Знаходився прилад на місці загальної кухні через стіну. На прохання мешканки квартири №1 цей лічильник газове управління перенесло на сходинкову клітку. І так він залишився необлікований, і показники по ньому не брались», – пояснив головний інженер.

На прохання журналіста Фіртки прокоментувати даний випадок, мешканка квартири №1 категорично заборонила фотографувати подовжувач в її квартирі, який вигорів. Сама ж жінка виявилась небагатослівною:

«У нас не було займання, просто вилка згоріла. А фотографувати не можна», – так прокоментувала ситуацію мешканца квартири.

До слова, на місце інциденту прибули й новообрані депутати міської від УКРОПу Сергій Гаєвський та Мстислав Тарас.

«Ми приїхали за викликом мешканців. Будемо надалі їм допомагати, – розповідає депутат міської ради від УКРОПу Сергій Гаєвський. – Надалі мешканці хочуть започаткувати ОСББ. Ми з колегами будемо їм помагати. В тому числі і юридично».