Результат пошуку зображень за запитом "сильний вітер"

Хоча наразі негода пішла на спад, місто готується до похолодання наприкінці тижня.

Директор Українського гідрометцентру Микола Куйбіда, навпаки, прогнозує спокійну погоду по всій країні найближчим часом, але звертає увагу на те, що зростання кількості небезпечних природних явищ є проявом глобальних змін клімату.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків повідомив в ефірі Ранкової Свободи, що негода в місті дещо вщухла, проте до кінця тижня очікуються похолодання та сильні вітри. Наразі вітер вже встиг зірвати декілька дахів, в тому числі з житлових будинків.

Вісім дахів, були пошкоджені протягом негоди. Понад 80 дерев впали.

«Зараз виділяємо кошти з резервного фонду і в терміновому порядку замінюємо. Це – вісім дахів, які були пошкоджені протягом цієї негоди. Також понад 80 дерев впали і на проїжджу частину. На щастя, без нещасних випадків», – сказав він.

За словами Марцінківа, для боротьби з наслідками стихії залучені співробітники як ДСНС, так і комунальних служб. В місті були випадки знеструмлення, але відновити електропостачання вдавалося протягом доби.

«Взагалі здійснено 510 виїздів, ми задіяли тільки 26 осіб надзвичайників, але ще близько 80 осіб наших комунальних служб – це і «Міськсвітло», наша місцева пожежна команда, муніципальна варта, яка допомагала. Тобто більше як 100 осіб були залучені саме для нас», – звітує мер.

За підрахунками міської влади Івано-Франківська, стихія завдала міському бюджету збитків приблизно на три мільйони гривень. Більша частина цих коштів піде на ремонт дахів багатоквартирних будинків.

«Дуже складні дахи позривало. Майже третину даху зірвало на вулицях Чорновола та Івана-Павла ІІ. Тому треба достатньо великі ресурси, щоб їх відновити», – сказав він.

Руслан Марцінків зауважує, що, окрім дощів та вітру, Івано-Франківщина потерпає також від гірських річок, рівень яких дуже швидко піднімається під час опадів.