По ту сторону високих парканів не часто хтось заглядає. Відлякує розруха та безліч сміття, посеред яких видно шприци, що свідчить про часті відвідини закинутих місць наркоманами. Ці території можуть і повинні приносити користь місту.

Чому почати відновлювати закинуті території потрібно уже зараз?

– Колишні промислові зони мають великий потенціал і досить важливі саме для маленьких міст, адже можуть служити для покращення якості міського життя чи стати культурним осередком.
– Території такого формату при правильній експлуатації приносять значний прибуток міському бюджету.
– Місто, яке є серцем туристичного Прикарпаття, не повинно мати пустуючих територій чи напіврозвалених будівель, що слугують домівкою для щурів, а туристам-екстрималам незаконною розвагою.

Як можна використовувати колишні промислові зони?

– Будівлі, які знаходяться не в аварійному стані підлягають відновленню та можуть в подальшому служити театром, мистецькою галереєю тощо. Такі проекти часто приваблюють прогресивну молодь, які часто навіть на волонтерських засадах готові допомагати у втіленні задумів. Після ремонту будівлі уже не лякають місцевих жителів, а навіть приваблюють.
– Закинутими промисловими територіями часто цікавляться інвестори, які готові викупити землю і реалізувати новий перспективний проект.

Країни Західної Європи уже давно і досить успішно практикують такі шляхи перетворення закинутих зон, бо переконані, що кожен куток міста повинен жити та використовувати усі свої ресурси для його мешканців.