news-image: У Франківську покажуть "Живу ватру" - фільм про карпатських вівчарів
 Це мистецький документальний фільм про життя вівчарів українських Карпат та долю традиційного ремесла на фоні сучасних змін. Фільм демонструватиметься в Смарагдовому залі Театру кіно «Люм’єр» о 15:00.

«Це фільм про людське покликання. Про щоденну працю, без вихідних і права на слабкість. Про гармонійний світ, який ми втратили, прагнучи комфорту, і дитинство, яке ми залишаємо, начепивши на себе ролі дорослих…» – описує тему фільму режисер Остап Костюк.

Остап понад 10 років досліджував гуцульську культуру, і «Жива ватра» стала певним підсумком дослідження та його дебютною стрічкою. Знімальна група впродовж 4-х років вела кіноспостереження за героями фільму. Проект реалізований Національною кінематекою України на замовлення Державного агентства України з питань кіно, пише ГК.

Зазначимо, що під час підготовки до міжнародної фестивальної прем’єри та офіційного прокату звістили про несподівану хворобу одного з героїв фільму. Діагноз – лейкемія, а отже, великі кошти на лікування для простої сільської сім’ї. Це прекрасні щирі люди, котрі безоплатно допомагали у зйомках. Щоб поява фільму допомогла своїм героям, знімальна група ініціює закритий допрем’єрний показ. Вхід здійснюватиметься за умови мінімального благодійного внеску – 40 грн. Таким чином актуальний інтерес до фільму буде спрямовано на благодійність.

За сюжетом, в українських Карпатах живуть три чоловіки різних поколінь: 82-річний Іван одиноко проводить старість, недавно поховавши дружину, він і сам готується до похорону. 10-річний Іванко починає життя з чистого листка в школі-інтернаті у райцентрі, а 39-річний Василь керує тваринним господарством і вигодовує молодняк овець. Та прийде весна і всі троє піднімуться в гори за вівчарським покликанням, яке все важче продовжувати в сучасному світі.