У Франківську представили унікальну пам'ятку сакрального мистецтва (ФОТО)

Іванофранківці та гості міста зможуть подивитися на пам’ятку  впродовж всього чотирьох днів — з 25 до 28 грудня. Також у музеї представлені фоторепродукції інших старовинних галицьких ікон та скульптур, відновлених у рамках проекту «Врятуймо скарби разом».Крім того, під час роботи експозиції можна пожертвувати кошти для допомоги українській армії.http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2014/12/Vryatuymo-skarbi-razom-ikona_1854.jpg

«П’ять років тому ми відкрили наш благодійний громадський проект. Це був початок доброї справи, яка за раз отримала нові межі», — сказав Валерій Твердохліб, керівник реставраційного відділу музею та куратор проекту.

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2014/12/Vryatuymo-skarbi-razom-ikona_1837.jpg

У рамках «Врятуймо скарби разом» всі небайдужі люди могли пожертвувати кошти на реставрацію пам’яток галицького сакрального мистецтва. За словами Твердохліба, благодійників не доводилося шукати, вони самі з радістю підтримали ініціативу.http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2014/12/Vryatuymo-skarbi-razom-ikona_1863.jpg

«За час проекту ми виявили унікальний твір.Ця пам’ятка є особливою. Святий Пантелеймон — не лише цілитель, а ще покровитель воїнства. Тому його постать має особливе значення зараз, коли наша країна переживає тяжкі часи», — зазначив Валерій Твердохліб.

http://www.galka.if.ua/wp-content/uploads/2014/12/Vryatuymo-skarbi-razom-ikona_1839.jpg

Релікварій — це скринька, в якій зберігалися мощі святого. Вона виготовлена грецькими монахами 1749 або 1889 року —  напис на скриньці ще до кінця не розшифрували. Релікварій Пантелеймона кілька десятиліть знаходився у сховищах музею, як і інші пам’ятки з галицьких церков, врятовані від нищення радянською владою.