Як зазначила авторка книги, монографія присвячена одній з найскладніших проблем історичної топографії Івано-Франківська, локалізації українського головного храму XVII-XVIII століття та її дочірніх, філіальних церков, пишуть Версії з посиланням на Галку.

“Праця написана на основі першоджерел – привілею Андрія Потоцького 1658 року на спорудження храму, його наріжного каменю 1670 року, який знайшли 7 травня 2012 року під час ремонту вівтаря у катедрі та матеріалів Генеральних візитацій церков Станиславівського деканату 1740 і 1755 років, повні тексти яких вводяться у науковий обсяг вперше”, – розповідає Вуянко.

У книзі “Давні українські храми Івано-Франківська XVII-XVIII століття” відтворено оригінали документів, подано їхнє трактування, розглянуто малодосліджені питання з історії міської й передміських церков Станиславова XVII-XVIII століття, а також окремі сторінки історії станиславівських костелів.

Під час презентації книги Марія Вуянко щиро подякувала адміністраторові Архікатедрального собору Воскресіння Христового УГКЦ отцю Юрію Новицькому за сприяння у дослідженні теми та фінансування роботи.

Праця вийшла з благословення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського УГКЦ Кир Володимира Війтишина.