Впродовж трьох місяців команда інкубатору 1991 допомагала проектам доробити всі деталі та підготуватися до запуску пілотних версій сервісів. І вже 16 лютого відбувся перший випуск інноваційних стартапів.

«Інкубатор 1991 – це некомерційний стартап інкубатор, що має на меті розвиток приватно-державної ІТ-інфраструктури в місті Івано-Франківську та на загальнонаціональному рівні. Представлений він також в Києві та в Дніпрі. Спрямований на створення локальних рішень, на вирішення локальних проблем. Сьогодні презентується шість проектів напрацьованих за три місяці. Вони різноманітні: від організації спортивної активності до оцінки інвестиційної привабливості регіону. Є також дуже цікавий проект, і на мій погляд найперспективніший – це проект з прозорої оренди нерухомості, яка є у власності держави з прозорими кошторисами і з прозорими даними: хто, де, коли і за які кошти орендує нерухомість. Певні проекти вже мають ІТ-доробки, які можуть вже використовуватися сьогодні. Однак, важливо на скільки ці проекти підтримає влада», – розповів Віктор Гурський, співзасновник 1991Open Data Incubator та ГО SocialBoost.


Презентували шість пілотних версій сервісів, які пройшли «інкубацію»:


– TrafficCounter – це додаток, який максимально спрощує розрахунки за комунальними платежами, а також дозволяє їх проводити з урахуванням наданих субсидій. Крім того, забезпечує актуальні значення тарифів за основними категоріями. Дає змогу максимально економно оплачувати комунальні послуги, використовуючи субсидії.


– Муніципальний Дата-центр – платформа для міст та територіальних громад по збору і використанню великих даних щодо мешканців, їх помешкань, інфраструктури міста та комунальних послуг.

– The НеroMeter – допомагає організувати збір інформації (даних) з відкритих джерел органів про діяльність того чи іншого представника влади.

– eState-IF – онлайн-мапа майна, що може бути надане в оренду (без піару мапи); близько 20 активних громадських організацій, які відстежують/можуть відстежувати прозорість використання комунального майна; запити бізнесу про відкриття інформації про комунальне майно; містяни, які цікавляться, як і ким використовується муніципальна нерухомість (на зразок, як з е-деклараціями, – завжди цікаво, хто чим володіє і які схеми використовує для надбання).

– UrbanWorkout – сервіс, який дозволяє знайти найближче і найзручніше місце та компанію для заняття спортом.
– Invest-Target – сервіс, що дозволяє аналізувати відкриті та публічні дані, «підсвічувати» неправомірні та корупційні зв’язки, які негативно впливають на будь-яку діяльність і регіоні.
Інкубатор 1991 продовжує шукати IT-активістів для вирішення проблем громад.
Приймаються проекти з Дніпровської, Франківської, Черновецької, Тернопільської, Харківської, Миколаївської, Кіровоградської, Херсонської областей, що вирішують локальні проблеми громад.
Процес відбору складається з трьох етапів.

1. Збір проектів через заповнення аплікаційної форми на сайті https://goo.gl/076r2u в Івано-Франківську та https://goo.gl/n6oCp4 у Дніпрі
2. Інтерв’ювання відібраних команд
3. Фінальний відбір за результатами конкурсу-інтенсиву в Івано-Франківську та Дніпрі
4 березня.

Дедлайн подачі 1 березня.

До участі в конкурсі приймаються стартапи, які вирішують локальні проблеми українських громад, бізнесу, державних органів та можуть базуватися на відкритих даних і великих даних:
• підвищення комфорту в місті;
• інструменти зв’язку між громадянами та міською адміністрацією;
• інструменти для зв’язку мерії та місцевого малого/середнього бізнесу;
• реформування капітальних систем;
• транспорт/енергоспоживання/дороги/сміття/ЖКГ-ОСББ;
• аналіз державних даних та вдосконалення державних послуг.

Інкубатор 1991 на конкурсній основі відбирає п’ять найкращих проектів та допомагає “прокачати” їх від ідеї до запуску продукту. Стартап отримає офісне приміщення на строк інкубаційної програми, прямий контакт з держадміністрацією, можливість зустрічі з державними структурами всіх рівнів, технологічну підтримку програми Microsoft Bizspark, доступ до кращих менторів