Це є надзвичайно важливий компонент медичної реформи, яку зараз впроваджує МОЗ України, пишуть Версії з посиланням на WestNews.

Детально про інновацію розповіла куратор програми Галина Василевська. За її словами, базові принципи медичної реформи – передусім, гасло “гроші йдуть за пацієнтом”. Презентований проект “Медікс” – це електронна платформа для здійснення обліку медзакладів, пацієнтів і лікарів. Кожен лікар буде мати власний електронний кабінет із усією інформацією про його професійну діяльність та актуальними відгуками пацієнтів. Кожен пацієнт буде мати свою електронну картку з аналізами, вакцинаціями та іншими необхідними даними. У процесі надання медичних послуг між лікарем та пацієнтом через прозору електронну систему “Медікс” буде укладатися угода.

 “Медікс” – не єдина компанія-розробник ІТ у межах проекту співпраці з МОЗ “Ehealth”. Є й інші розробники, що надають різні елементи чи пакети послуг у цій сфері. Однак, як наголосила пані Галина, саме “Медікс” побудований як демократичне рішення, зорієнтоване на пацієнта та з інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом.

До розмови долучилася очільниця управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради Марія Бойко, котра наголосила на великому значенні ІТ-технологій і прозорих електронних сервісів для реформування галузі та на передовому статусі Івано-Франківська як одного з перших міст, що запроваджують такі рішення.

Я розумію, що без ІТ-технологій сьогодні не можна. Співпрацюючи з компанією “Медікс” та іншими компаніями, я можу чітко сказати, що з липня, серпня чи вересня в Івано-Франківську точно таки будуть електронна реєстратура, електронна черга, електронні картки пацієнта і кабінети лікарів. Це є вимога часу“, – наголосила головна лікарка Франківська.

Зараз, як додали творці, “Медікс” вже впроваджений у місті Хмельницькому, де в реєстр вже внесено 32 медичні заклади, а щомісячна кількість унікальних користувачів сягає 6 000. Тож і розробники, і міська влада сподіваються на швидке впровадження системи в Івано-Франківську.

До слова, приблизний розрахунок вартості послуг для одного пацієнта складає 230 грн. Як передбачають, на одного лікаря буде припадати в середньому 2 500 пацієнтів, що в сумі складатиме конкурентноспроможну заробітну платню для самих медиків.