Директор гімназії Ігор Дейчаківський розповів про цікаві сторінки історії закладу та досягнення її відомих випускників. Адже, хоча Українська гімназія №1 була створена у 1992 році, однак її історія почалася у далекому 1905 році, коли на вимогу української громадськості австрійський уряд дав згоду на відкриття української гімназії в Станиславові, пишуть Версії.

Привітати педагогів та вихованців навчального закладу зі святом завітав голова обласної ради Олександр Сич, директор Департаменту освіти і науки Ігор Смаль, перший директор закладу Зіновій Береговський, випускник гімназії генеральний директор ОТБ «Галичина» Ігор Дебенко.

Олександр Сич згадав про відомих випускників гімназії, які боролися за Українську державу та побажав, щоб у майбутньому випускники закладу очолили уряд, парламент та навіть стали президентами.

«Переконаний, що з того стану, який зараз є в нашій державі, зможуть нас вивести тільки освічені та високоінтелектуальні люди», – зауважив голова облради.

Світлина від Руслан Марцінків.

Ігор Смаль відмітив, що незважаючи на нові норми нещодавно підписаного Закону про освіту, він зробить все можливе, щоб зберегти Українську гімназію в тому форматі, в якому вона зараз працює.

Світлина від Руслан Марцінків.

«Не для того ми її відроджувати, що вона знову канула в небуття», – відмітив головний освітянин міста.

Світлина від Руслан Марцінків.

Першокласники склали урочисту присягу гімназиста та отримали благословення на успішне навчання в закладі.

Світлина від Руслан Марцінків.Світлина від Руслан Марцінків.