news-image: В Івано-Франківську гвардійців навчали першої невідкладної медичної допомоги
 Починаючи з березня працівники Івано-Франківського Червоного Хреста проводять регулярні безкоштовні заняття з надання першої невідкладної медичної допомоги для всіх бажаючих.

Кореспондент «Бліц-Інфо» відвідав одну із таких навчальних годин, яку провели для батальйону Національної гвардії.

За словами  заступника голови Івано-Франківської обласної організації Червоного Хреста , тренера Ярослава Джигіти, це перше заняття, яке провели для однієї із груп військовослужбовців.

«До нас звернулось командування батальйону, щоб ми допомогли воякам пригадати, що їм необхідно знати коли вони поїдуть в зону АТО. У таких випадках, через брак часу, ми проводимо заняття за скороченою програмою, а саме – шестигодинний курс», – пояснив Ярослав Джигіта.

Загалом в Івано-Франківській області є 30 тренерів, які проводять навчання із населенням. Якщо є бажання стати інструктором – необхідно пройти 48-ми  годинну програму, в результаті якої можна отримати сертифікат міжнародного взірця. Але якщо необхідні найважливіші знання, то 12- ти годинної програми достатньо.

За словами  тренера  Ярослава Джигіти, кожен може записатись і розпочати навчання у групах, які формують із зацікавлених іванофранківців.

«Ми відкриті та готові навчати усіх, хто має бажання. Навчання є безкоштовним та проводиться у групах. Потім визначаємо із часом та місцем проведення, яке заздалегідь повідомляємо учасникам занять», – зауважив пан Ярослав.

На заняттях можна отримати навики із серцево-судинної реанімації, допомога при травмах та кровотечах, способи накладання шин, зупинки кровотечі, накладання пов’язок при опіках, а також допомога при інфарктах та інсультах.

 

7

1

2

3

4

5

6